Stella5.1.1

MacOSProgramowanieEmulatoryStella

Stella to open source'owy emulator konsoli do gier Atari 2600 dostępny na platformy systemowe Windows, Linux oraz Mac OS. Stanowi on nie lada gratkę dla młodszych, jak również starszych użytkowników, którzy chcieliby cofnąć się w czasie i uruchomić na swoim komputerze hity sprzed 30 lat.

Program stworzony został w 1996 roku w języku C++, a jego nazwa pochodzi od nazwy kodowej konsoli Atari 2600. Charakteryzuje się on obsługą niemal wszystkich kartridże, które kiedykolwiek wydane zostały z myślą o wspomnianym wcześniej urządzeniu. Wsparcie obejmuje również systemy NTSC, PAL i SECAM (wariant 50 i 60 Hz). Na bazie narzędzia stworzono m.in. projekt JStella (napisany w Javie), umożliwiający uruchomienie emulatora jako apletu na dowolnej stronie internetowej.

Stella doskonale radzi sobie z emulacją większości urządzeń peryferyjnych, mogących współpracować z Atari 2600. Mowa w szczególności o standardowych joystickach, kontrolerach łopatkowych, touch padach, klawiaturach, kierownicach czy trackbalach i wielu innych. Na chwilę obecną autorzy nie wprowadzili jeszcze w narzędziu wsparcia dla odtwarzaczy kasetowych.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań56
Data aktualizacji24 lut 2018
Rozmiar pliku4.34 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)