SterJo Browser Passwords – szybko odzyskaj hasła z najpopularniejszych przeglądarek

SterJo Browser Passwords – szybko odzyskaj hasła z najpopularniejszych przeglądarek
Oskar Ziomek

25.01.2017 18:54

Zapamiętywanie haseł w przeglądarkach internetowych to jedna z wygodniejszych funkcji, z której wiele osób korzysta na co dzień. Ma ona jednak swoje wady – ponieważ hasła są automatycznie uzupełniane za każdym razem, gdy są potrzebne w formularzach, łatwo je zapomnieć, by wykorzystać na innym komputerze lub w sytuacji, gdy musimy dla bezpieczeństwa ręcznie ponowić logowanie.

Z pomocą może wówczas przyjść oprogramowanie, które z lokalnych plików przeglądarek odzyskuje hasła, które były w nich zapisane. Jedną z takich propozycji jest SterJo Browser Passwords, który działa błyskawicznie, obsługując jednocześnie większość wiodących przeglądarek internetowych.

Korzystanie z aplikacji jest dziecinnie proste, bowiem sprowadza się do uruchomienia programu i przeglądania listy odzyskanych danych. Aplikacja radzi sobie z analizą logów Chrome’a, Firefoxa, Edge’a oraz Opery, wyciągając z nich informacje o zapisanych loginach, hasłach oraz witrynach, których dotyczą. Z tego miejsca możliwe jest skopiowanie poszczególnych elementów lub całego wpisu, ale zabrakło opcji eksportu czy też wydruku całej listy.

Obraz

Dzięki takiej funkcjonalności, nie staniemy już przed kłopotem przywracania hasła w sytuacji, kiedy zostanie zapomniane. Dobrze jednak przy okazji zdać sobie sprawę, jak prosty jest proces uzyskania dostępu do prywatnych danych tego rodzaju, które przechowywane są przez przeglądarkę. Powinniśmy zwrócić na to szczególnie dużą uwagę, jeśli nie jesteśmy jedynymi użytkownikami danego komputera.

Na koniec warto dodać, że do poprawnego działania program może wymagać uruchomienia przez administratora komputera. SterJo Browser Passwords dostępny jest do pobrania z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)