Steve Jobs: HTML5 wkrótce w Safari

06.05.2010 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie przebrzmiały jeszcze echa po niedawnym liście szefa firmy Apple o technologii Flash, a już ukazała się kolejna jego wypowiedź. Tym razem Steve Jobs odpowiedział na pytanie dotyczące przeglądarki internetowej Safari.

Od jakiegoś czasu słychać coraz częstsze głosy ze strony firmy Apple, że jedyną sensowną technologią do wyświetlania multimediów dla urządzeń mobilnych jest HTML5. Tymczasem obecna wersja przeglądarki internetowej Safari 4 obsługuje tylko niektóre elementy HTML5. Nic więc dziwnego, że zarówno dziennikarze jak i zwykli użytkownicy zastanawiają się, kiedy Apple spełni obietnice i wprowadzi pełną obsługę HTML5 w swojej przeglądarce. Jeśli wierzyć zapowiedziom szefa firmy, będzie to miało miejsce już niedługo.

Jak donosi serwis MacStories, jeden z internautów napisał e-mail do Jobsa z pytaniem, kiedy Safari w pełni będzie obsługiwać technologię HTML5. W szczególności chodziło o interfejsy programowania geolokacji oferowane w HTML5. Jobs odpowiedział, jak zwykle, bardzo lakonicznie - Wkrótce. Po opublikowaniu listu otwartego, w którym szef Apple’a bardzo mocno postawił na nową technologię, należałoby się spodziewać, że obsługa zostanie wprowadzona w najbliższych aktualizacjach przeglądarki Safari. Ostatnia stabilna wersja programu udostępniona była 11 marca tego roku.

Przeglądarkę Safari 4.0.5 można pobrać z naszego vortalu. Dostępna jest dla systemów Windows i Mac OS X.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)