Steve Kondik odchodzi z Samsunga, mówi o Galaxy S4

Steve Kondik odchodzi z Samsunga, mówi o Galaxy S4

25.03.2013 12:43, aktualizacja: 25.03.2013 13:47

Steve Kondik jest jedną z tych zdolnych osób, które dzięki swoim prywatnym projektom znalazły niezłą pracę. W jego przypadku bardzo popularny CyanogenMod — oprogramowanie dla smartfonów bazujące na Androidzie — zagwarantował mu zatrudnienie w Samsungu. Niewiele wiadomo o jego pracy w koreańskim koncernie, poza tym, że trwała 19 miesięcy. O odejściu Kondik poinformował na Google+, przy okazji dzielenia się wrażeniami na temat Galaxy S4.

Zdjęcie umieściła na Google+ Erica Joy
Zdjęcie umieściła na Google+ Erica Joy

Jeśli zaś chodzi o jego opinię na temat najnowszego dodatku do linii Galaxy, Kondik uważa, że jest solidniejszy od poprzednika (to ważne, gdyż SIII miał opinię „plastikowego”). Według niego urządzenie ma ponadto ogromny potencjał i wiele ciekawych możliwości — potrafi na przykład rozpoznać, czy użytkownik trzyma palec lub rysik nad elementem i może udawać pilota na podczerwień. Nie wiadomo jednak, czy Samsung otworzy API tych funkcji dla innych deweloperów. Podoba mu się możliwość podglądania treści plików czy wiadomości bez dotykania ekranu, „odchudzony” TouchWiz, praca w dwóch oknach na raz, nowa aplikacja aparatu. Jeśli chodzi o sprzęt, chwalił oczywiście specyfikację, zwrócił uwagę na świetny GPS i bardzo dobre aparaty.

S4 nie jest w oczach twórcy CyanogenMod bez wad. Nowy TouchWiz jest, jego zdaniem, powrotem do czasów Froyo i interfejsu bazującego na kartach. System zalewa użytkownika wyskakującymi oknami, zaś SmartScroll zamiast ułatwiać czytanie powoduje wściekłość. Ponieważ został oparty o układ Snapdragon (około 60% sztuk, w Polsce będziemy mogli wybierać między wariantem ze snapdragonem 600 i Exynosem 5 Octa), CyanogenMod powinien działać na nim cudownie ­— podsumował Kondik. Android wspiera mnóstwo nowych technologii, w tym też podgląd bez dotykania ekranu, a S4 ma sporo ciekawych komponentów, które twórcy CM mogą wykorzystać… zwłaszcza że nie chcą robić systemu na urządzenia z Exynosem.

Nie wiadomo dlaczego dobrze znany w okołoandroidowej społeczności Steve Kondik postanowił zmienić pracę. Zapytany o to napisał, że to nic konkretnego, a Samsung był świetny. po prostu zdecydowałem zrobić coś nowego… zapytajcie mnie za kilka miesięcy :) — podsumował Kondik. Kolejny tajemniczy projekt?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)