Sticky Notes: kolejna aplikacja Windowsa 10 z ciemnym motywem

Sticky Notes: kolejna aplikacja Windowsa 10 z ciemnym motywem

Sticky Notes: kolejna aplikacja Windowsa 10 z ciemnym motywem
15.08.2018 16:39

Microsoft powoli, acz konsekwentnie pracuje nad ciemnymi wariantami aplikacji, które znajdziemy w Windowsie 10. Mamy już ciemny Eksplorator Windows, ToDo i kilka aplikacji innych producentów, które mogą z tych ustawień skorzystać. Kolejny w kolejce jest prosty program do notowania, imitujący przyklejane karteczki – Sticky Notes.

Aplikacja Sticky Notes dawno nie otrzymała aktualizacji, ale wiemy już, że w przygotowaniu jest wersja 3.0 z ciemnym motywem. Niebawem będzie dostępna dla insiderów zapisanych do ścieżki Skip ahead. Dowiedzieliśmy się o tym na Twitterze w poniedziałek, a dziś jeden z programistów pokazał, jak będzie wyglądać ta aplikacja, na zrzucie ekranu.

Widoczna na zrzucie notatka pokazuje prawdopodobnie nowy schemat kolorystyczny dla aplikacji, nazwany Charcoal (węgiel drzewny). Zamienia on tło na ciemne, a treść notatki pokazuje jasną dla lepszej czytelności. Na pewno z takich notatek będzie się korzystać przyjemniej, jeśli reszta systemu będzie działać z ciemnym motywem. Nie wiemy jeszcze, czy będzie to jedyny ciemny schemat kolorystyczny.

Nowa wersja Sticky Notes wprowadzi zapewne także inne ulepszenia, ale na razie nie znamy szczegółów. Pozostaje poczekać i monitorować aktualizacje dostarczane insiderom.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)