Stwórz motyw Opery i wygraj ostatnią wejściówkę na HotZlot 2012!

Stwórz motyw Opery i wygraj ostatnią wejściówkę na HotZlot 2012!

Redakcja
26.06.2012 18:24, aktualizacja: 26.06.2012 22:24

Rejestracja na tegoroczny HotZlot została już zakończona. Dla tych, którzy nie otrzymali zaproszenia albo nie poszczęściło się im w losowaniu mamy jednak niespodziankę — konkurs, w którym można wygrać ostatnią wejściówkę na to wyjątkowe spotkanie!

Zasady są bardzo proste: wystarczy przygotować motyw do wykorzystania w przeglądarce Opera. Motywy naturalnie mogą być okolicznościowe — szczególnie zachęcamy do tworzenia prac związanych z tegorocznym HotZlotem czy po prostu z portalem dobreprogramy. Mając to na uwadze, aby ułatwić Wam pracę oddajemy do Waszej dyspozycji plik z logotypami dobrychprogramów i HotZlotu w różnych formatach. Oczywiście wcale się nie pogniewamy, jeśli motyw będzie nawiązywał do zupełnie innej tematyki — liczymy przede wszystkim na Waszą kreatywność i pozostawiamy całkowitą dowolność :-)

Na dobry początek proponujemy zapoznać się z narzędziem, które powinno znacznie ułatwić zadanie początkującym użytkownikom. Jest to dodatek do przeglądarki, Opera Theme Creator. Jego obsługa jest banalnie prosta — wskazujemy zdjęcie bezpośrednio ze strony internetowej, dopasowujemy je i dobieramy do niego kolorystykę pozostałych elementów okna. Motyw od razu możemy podejrzeć w przeglądarce lub pobrać plik ZIP gotowy do zgłoszenia w naszym konkursie. Użytkownicy bardziej doświadczeni i z zacięciem deweloperskim mogą spróbować swoich sił w bezpośredniej edycji pliku persona.ini, który jest sercem każdego motywu. Jego modyfikacja pozwala na znacznie dalej idącą personalizację niż prosty kreator. Na stronach Opery dla deweloperów można zapoznać się z artykułem na ten temat.

Zgłaszając się do konkursu prosimy o przesłanie, poza samym plikiem zawierającym motyw, także dużego screena obrazującego gotową pracę. Całość podpiszcie koniecznie swoim nickiem w portalu dobreprogramy i wyślijcie na specjalny adres mailowy: opera@dobreprogramy.pl. Nie ma limitu zgłoszeń, a więc każdy może przesłać do nas wiele motywów. Na zgłoszenia czekamy do końca tego tygodnia. Wtedy zbierze się redakcyjna komisja konkursowa i wyłoni autora najlepszego naszym zdaniem motywu, którego zaprosimy na HotZlot. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 2 lipca.

Oprócz wejściówki na HotZlot przewidujemy, że zwycięski motyw — jak i inne wyróżnione — zostaną opublikowane w oficjalnej galerii motywów Opery. Wspólnie z partnerem HotZlotu, firmą Opera Software, zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia! :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)