Styczniowe łatki do pakietu Microsoft Office dostępne – wiele poprawek dotyczy Excela

Styczniowe łatki do pakietu Microsoft Office dostępne – wiele poprawek dotyczy Excela

Microsoft aktualizuje pakiet Office (depositphotos)
Microsoft aktualizuje pakiet Office (depositphotos)
Oskar Ziomek
04.01.2019 23:20

Użytkownicy pakietu biurowego Microsoft Office w wersji 2010, 2013 oraz 2016 mogą już pobierać styczniowe aktualizacje, które rozwiązują szereg znanych usterek. Tym razem nie chodzi jednak o łatki związane bezpośrednio z bezpieczeństwem, ale ze stabilnością i funkcjonalnością programów. Aktualizacje podzielono na kilka paczek, które dotyczą wielu aplikacji lub pakietu Office jako całości, jednak w praktyce wiele z nich dotyczy głównie problemów związanych z Excelem.

Najwięcej aktualizacji pojawiło się w przypadku Office'a 2016. Bezpośrednio Excela dotyczy tu łatka oznaczona numerem KB4461600, która składa się z szeregu poprawek i ulepszeń. Na liście znalazło się między innymi rozwiązanie problemu nieoczekiwanego zawieszenia programu podczas korzystania z funkcji Power Pivot, niepoprawnego wyświetlania części okien oraz częściowego odświeżania, kiedy tabela była zasłonięta fragmentem innej. Ponadto wyeliminowano między innymi usterkę dotyczącą ładowania części plików XML oraz usprawniono tłumaczenie programu na język duński i chiński uproszczony.

Wśród wydanych aktualizacji pojawiły się także inne ulepszenia. Łatka oznaczona jako KB4461586 dotyczy Skype'a dla firm 2016 i rozwiązuje między innymi problem zamrożenia aplikacji po dołączeniu do konwersacji, w której znajduje się wielu uczestników. Aktualizacja KB4461533 dotyczy natomiast całego pakietu Office 2016 i rozwiązuje problem obniżonej prędkości skanowania komputera przez oprogramowanie antywirusowe po uruchomieniu pliku z pakietu biurowego, co mogli zauważyć użytkownicy antywirusów firm trzecich.

Jak wspominano na wstępie, poprawki dotyczą także Office'a 2010 oraz 2013, choć w przypadku tych wersji pakietu biurowego, łatek wydano nieco mniej. O wszystkich można przeczytać na łamach bloga Microsoftu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)