Subskrypcje w Google Play teraz z możliwością „jazdy próbnej”

Subskrypcje w Google Play teraz z możliwością „jazdy próbnej”

Wojciech Cybulski
11.10.2012 08:15

Google Play — sklep z oprogramowaniem dla Androida — udostępnił deweloperom aplikacji sprzedawanych na zasadzie subskrypcji możliwość oferowania użytkownikom „jazdy próbnej”, w czasie której klienci będą mogli przetestować dany program bez obaw o koszty.

Nowe zasady sprzedaży aplikacji objętych subskrypcją (takich jak np. AutoMapa) pozwalają twórcom na ustalenie specjalnego okresu próbnego, w czasie którego użytkownicy mogą sprawdzić, czy dana appka spełnia ich oczekiwania, mając do dyspozycji pełny zakres jej możliwości. Minimalny okres próbny wynosi 7 dni, jednak producent aplikacji może zdecydować o jego przedłużeniu.

Obraz

By skorzystać z darmowej „jazdy próbnej” (o ile jest oferowana dla tej konkretnej aplikacji), wystarczy wykupić subskrypcję o wybranej długości standardową metodą z poziomu aplikacji. Google naliczy wówczas użytkownikowi opłatę 0 złotych i poinformuje go mailem o zakupie. Jeżeli w czasie trwania okresu próbnego zrezygnujemy z subskrypcji, nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów. Jeżeli zaś zatrzymamy testowany program i dokupioną treść na swoim urządzeniu, opłata zostanie naliczona normalnie po zakończeniu pierwszego „wykupionego” okresu i przejdziemy na normalny plan opłat.

Wprowadzenie okresów testowych dla subskrypcji to kolejny krok ku popularyzacji płatnych treści w ekosystemie Androida. Mobilny system Google mocno ustępuje w tym względzie swojemu konkurentowi od Apple — iOS — którego użytkownicy zdecydowanie częściej sięgają po płatne aplikacje, subskrypcje, prenumeraty i zakupy z poziomu posiadanych już appek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)