Superfrog HD teraz dostępny także na Androida oraz iOS

Superfrog HD teraz dostępny także na Androida oraz iOS

Superfrog HD teraz dostępny także na Androida oraz iOS
Redakcja
10.07.2014 14:02, aktualizacja: 10.07.2014 15:45

Wiele z osób, które odwiedzają nasz portal, kojarzy grę Superfrog. Powstała ona za sprawą firmy Team17 w 1993 roku, pierwotnie z myślą o komputerach Amiga. W ubiegłym roku pamięć o niej powróciła za sprawą wersji HD, swoistego remake'u, który nie tylko zmieniał grafikę na dopasowaną do obecnych standardów, ale nieco modyfikował plansze i same zasady gry. Teraz Superfrog HD trafia także na urządzenia z Androidem. Jest to kolejna platforma mobilna, na której możemy „poskakać żabą”, bo niewiele wcześniej gra pojawiła się w wersji dla systemu iOS.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Fabuła gry nie jest rozbudowana ani skomplikowana, nawiązuje bowiem do bajek. Gracz wciela się w postać księcia, którego ukochana została porwana przez złą czarownicę. On sam został zamieniony w żabę. Dzięki napiciu się niesamowitej lemoniady, stał się Super Żabą (tytułowy Superfrog), zyskał zdolności, które pozwalają mu przeciwstawić się czarownicy i wyruszyć w drogę w celu uratowania księżniczki. Gra jest podzielona na 24 plansze, pogrupowane w łącznie 6 światach. Wszystkie bazują na oryginalnych, są jednak nieco zmienione. Grafika gry została znacznie unowocześniona względem pierwszej wersji, przeniesiono ją do poziomu HD.

Rozgrywka polega na przejściu planszy – dotarcia od miejsca początkowego do bezpiecznego schronienia. W tym czasie gracz może zbierać ulokowane na mapie monety, a także owoce. Na jego drodze stają różnego rodzaju pułapki (np. śmiertelnie groźne kolce), a także inne zwierzęta i potwory. Superfrog może zwiększać swoje umiejętności po zebraniu odpowiednich kuponów i napojów: chwilowo staje się bardzo szybki, niewidzialny i nieczuły na przeciwników, lub wyhamowuje po szaleńczo szybkim biegu. Dodatkowe opcje to możliwość krótkiego lotu przy pomocy peleryny i doczepianych skrzydełek, a także broń — rzucanie kulką z oczami, która przypomina głowę żaby.

Graczowi towarzyszy odtwarzana w tle spokojna muzyka. Zbierane podczas gry monety można wykorzystać po zakończeniu etapu podczas gry w jednorękiego bandytę. Tam gracz może zyskać dodatkowe punkty, życia, a nawet otworzyć sobie łatwiejszą drogę do dalszych lokacji. Gra posiada dodatkowy tryb Frog Trials, w którym gracz przemierza nieskończoną planszę starając się zebrać jak najwięcej monet i owoców przed upływem określonego czasu. Superfroga w wersji tak dla Androida jak i iOS znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Odsłona dla systemu Google kosztuje niecałe 10 zł. Czy to dużo czy mało… trudno w ten sposób oceniać klasyki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)