SuperTuxKart 1.0 pozwala grać online. To symboliczny krok dla grania na Linuxie

SuperTuxKart 1.0 wydany, pozwala grać online
SuperTuxKart 1.0 wydany, pozwala grać online

21.04.2019 13:27, aktual.: 23.04.2019 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SuperTuxKart to prawdopodobnie najpopularniejsza i najlepsza gra wśród projektów open source. Gokartowe wyścigi po wielu latach prac zostały wydane w wersji 1.0. Tak duży skok w numeracji wynika z ogromnych zmian, jakie zaszły w grze. Dodana została między innymi możliwość grania po sieci.

W grupie raźniej: gra online

Możliwość grania przez sieć (LAN lub online) nie tylko pozwala bawić się ze znajomymi w jednym pokoju albo w różnych krajach, ale też likwiduje potrzebę dzielenia ekranu, co znacznie ułatwia wygrywanie wyścigów. Z punktu widzenia gracza taka rozgrywka nie różni się od gry lokalnej.

Twórcy gry uprzedzają jednak, że granie z osobami z innych kontynentów może nie być najlepszym pomysłem. Polecają grać w warunkach, gdzie ping nie przekracza 100 ms. Wyższy może powodować przeskakiwanie gokartów, zwłaszcza jeśli po drodze pakiety są gubione. Serwer warto postawić na stabilnym łączu, ale gra nie wymaga dużych przepustowości. Podobno dla 10 graczy wystarczy prędkość wysyłania na poziomie 1,2 megabita.

Serwer można uruchomić u siebie, ale społeczność prowadzi też kilka ogólnodostępnych serwerów gry, także z publicznymi rankingami graczy.

Zadanie było bardzo trudne. Implementacja połączeń sieciowych zajęła 14 miesięcy i ponad 20 tys. linii kodu w 2500 commitach.

SuperTuxKart ma coraz więcej plansz i trybów grania do wyboru. Online można rozegrać klasyczny wyścig, zagrać w piłkę (na wzór Rocket League), przejechać czasówkę, bić się na arenie albo zdobyć flagę innego gracza.

SuperTuxKart 1.0 Official Trailer

Świetną grę SuperTuxKart znajdziecie w naszej bazie dla Windowsa, Androida i macOS-a, dla Linuxa zaś w repozytorium pakietów swojej dystrybucji. Bawcie się dobrze!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (146)