Surface 2 już bez RT? Co z wersją Pro?

27.08.2013 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zarządca sieci reklamowej obsługującej aplikacje dla Windows i Windows Phone, AdDuplex, w pewnym stopniu przypadkiem rzucił nieco światła na plany Microsoftu. Gigant z Redmond, mimo relatywnie małego zainteresowania tabletami z systemem Windows RT, trzyma się swojego planu i szykuje kolejną generację urządzenia Surface.

Dane zebrane z 393 aplikacji z Windows Store, których autorzy korzystają z SDK AdDuplex, wykazały między innymi, że Surface RT jest najpopularniejszym urządzeniem z Windows RT (9,5% aplikacji obsługiwanych przez sieć działa na tym urządzeniu), a co więcej, od kwietnia zyskał na popularności (do 9,5% z 6,2%). Wpływ na to zapewne miała obniżka ceny Surface RT oraz zniżki edukacyjne. Surface Pro z pełnym Windows 8 zgarnął 1% udziału, podobnie jak Dell XPS 10, Toshiba Satellite C855D i Samsung ATIV Smart PC. Liderem produkcji urządzeń z Windows 8 i RT jest niezmiennie HP, którego najpopularniejszy, tani model 2000 zgarnął 3,2% udziału w zestawieniu, Pavilion g6 — 2,9%, zaś g7 — 1,2%. W sumie AdDuplex zarejestrował ponad 10 tysięcy modeli urządzeń. Dane przedstawiają stan na 24 sierpnia tego roku.

Obraz

Przy okazji analizy świeżych danych AdDuplex znalazł też nowe urządzenia, o których jeszcze nie słyszeliśmy. W morzu producentów i modeli dało się wyłowić między innymi Microsoft Corporation Surface 2 i Microsoft Corporation Surface with Windows 8.1 Pro. Przynajmniej ten pierwszy wygląda jak całkowicie nowe urządzenie. Niestety nie wiemy na pewno, czy jest to kolejna generacja Surface z Windows RT, tylko ze skróconą nazwą. Pod znakiem zapytania stoi na razie przyszłość wersji Pro tabletu, choć odnaleziony model sugeruje, że dostanie on aktualizację do Windows 8.1.

Drugim odnalezionym przez AdDuplex urządzeniem (prawdopodobnie są to kolejne prototypy tego samego sprzętu) jest RX-107, -108, -113, -114, -115 i -116, którego producentem jest Nokia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)