Surface z Androidem? Tablet Remix pokazuje efekty takiego połączenia

Strona głównaSurface z Androidem? Tablet Remix pokazuje efekty takiego połączenia
13.01.2015 13:09
Surface z Androidem? Tablet Remix pokazuje efekty takiego połączenia
Redakcja
Redakcja

Podczas tegorocznych targów CES pokazano wiele ciekawych urządzeń. W całym zamieszaniu z nimi związanym można było przegapić pewne nietypowe rozwiązania. Jednym z nich jest Remix – niewielki tablet hybrydowy z doczepianą klawiaturą, który zdecydowanie przypomina Surface Pro 3 od Microsoftu, nie tylko designem zresztą. Różnice między tymi urządzeniami są jednak fundamentalne.

bEDQPuPp

Za stworzenie tego urządzenia odpowiedzialna jest chińska firma Jide, którą w ubiegłym roku założyli byli pracownicy Google. Posiadając odpowiednią wiedzę i umiejętności postanowili oni spróbować własnych sił, co patrząc na rezultat ich prac wyszło naprawdę dobrze. Stworzony przez nich tablet jest bardzo podobny do Surface Pro 3, ale pracuje pod kontrolą systemu Remix OS. Ten jest z kolei zmodyfikowaną wersją Androida 4.4 KitKat. Bardzo zmodyfikowaną dodajmy, bo na ekranie komputera da się dostrzec np. pasek zadań jak z systemu Microsoftu, a całość ma w pewnym stopniu przypominać Windows 8 np. dzięki spłaszczonemu interfejsowi. Nawet aplikacja do poczty jest wzorowana na tej działającej w trybie Modern.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Tablet posiada ekran o wielkości 11,6-cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Już w tym miejscu specyfikacja odbiega od produktu Microsoftu, bo ten oferuje aż 2160 x 1440 pikseli na 12”. Dalej również widać różnice, ale jak na sprzęt z Androidem nie można narzekać. Procesor to NVIDIA Tegra 4 o taktowaniu 1,8 GHz, wspierany jest on przez 2 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Tablet posiada ponadto dwie kamery 5 MP, baterię o pojemności 8100 mAh, a także doczepianą magnetycznie klawiaturę pełniącą zarazem rolę etui. O łączność zadba dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 b/g/n. Co ważne, tablet posiada rozkładaną podpórkę, możemy więc z niego zrobić „namiot”, podobnie jak ma to miejsce w Surface i czym tak bardzo przy wielu okazjach szczyci się Microsoft. Jest on również bardzo lekki jak na swój rozmiar, bo waży tylko 860 gramów.

bEDQPuPr

Poważną różnicą dzielącą oba urządzenia jest niewątpliwie cena. Remix trafi do sklepów w USA, Chinach i Wielkiej Brytanii w cenie 449 dolarów lub 349 dolarów za wariant z 16 GB pamięci wbudowanej. Koszty Surface Pro 3 są znacznie wyższe, bo kosztuje on od 799 do aż 1949 dolarów w zależności od wariantu. Diabeł tkwi jednak w szczegółach: wyświetlacz tabletu Microsoftu jest uznawany za jeden z najlepszych w swojej klasie, a procesory Intel Core i3/i5/i7, pojemny dysk SSD i do nawet 8 GB RAM pozwolą na znacznie więcej, niż typowy tablet działający na Androidzie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDQPuQn