Świąteczne prezenty i noworoczne postanowienia Google+

Świąteczne prezenty i noworoczne postanowienia Google+

19.12.2011 16:29

Google na swoim blogu zdradził, co użytkownicy serwisu społecznościowego Google+ znajdą pod choinką w tym roku. Będzie to między innymi nowy system powiadomień, lepsza praca ze zdjęciami i priorytety kręgów.

Zwykle staramy się omijać zmiany na serwisach społecznościowych, bo w zasadzie można by pisać o nich co tydzień, ale tym razem Google dodał kilka naprawdę ciekawych nowości w Google+. Przede wszystkim możliwość nadania kręgowi znajomych priorytetu, dzięki czemu treści dzielone przez bliższe osoby nie utoną w potoku wiadomości. Regulacja jest płynna i pozwala precyzyjnie zbudować swój własny, idealny strumień. A żeby jeszcze zminimalizować ryzyko zagubienia ważnej informacji, zmienione zostały powiadomienia. Teraz zamiast listy rzeczy, które zrobili znajomi, otrzymamy podane jak na talerzu ich wypowiedzi i zdjęcia z „zajawkami”. Koniec ze żmudnym doklikiwaniem się, co właściwie ktoś napisał i do którego wpisu się odnosi. W samą porę na dzielenie się zdjęciami ze znajomymi przebudowana została galeria zdjęć na Google+. Komentarze są widoczne w widoku zdjęcia, tagowanie jest dużo łatwiejsze, no i można doczepić komuś z rodziny rogi renifera.

Google+ Pages, czyli wprowadzone na początku listopada strony dla firm, zdążyły już się przyjąć. Google wprowadził więc nowe możliwości zarządzania stroną przedsiębiorstwa lub produktu. Po wprowadzeniu zmian właściciel strony może wyznaczyć do 50 zarządzających i administrujących stroną. Te osoby będą miały do dyspozycji osobny strumień powiadomień i zyskają dostęp do statystyk dotyczących liczby liczby osób, które dały „+1” stronie i które dodały stronę do kręgów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)