Swimmo – polski zegarek dla pływaków świetnie radzi sobie na Kickstarterze

Swimmo – polski zegarek dla pływaków świetnie radzi sobie na Kickstarterze16.04.2015 17:01
Swimmo – polski zegarek dla pływaków świetnie radzi sobie na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter trwa Woolet czy kostkę DICE+.

Do wprowadzenia pomysłu w życie potrzebne jest 39 tysięcy dolarów. Wszystko wskazuje na to, że ta kwota zostanie wkrótce zgromadzona – po zaledwie dwóch dniach uzbierano już ponad 25 tysięcy. Swimmo można więc rozpatrywać jako urządzenie, które trafi do produkcji. Co zatem oferuje?

350134013475973057

Grupa docelowa Swimmo jest ściśle określona. Wszystkie funkcje zostały dostosowane do potrzeb pasjonatów pływania. Urządzenie mierzy przepłynięty dystans, szybkość pływania, liczbę spalonych kalorii. Ponadto zastosowano sensor, który umożliwia zbadanie pulsu nawet pod wodą. Interesujące jest także to, że zegarek powiadomi właściciela wibracjami o konieczności przyśpieszenia lub zwolnienia w celu utrzymania ustalonego tempa.

350134013476104129

Swimmo nie posiada żadnych fizycznych przycisków – obsługa odbywa się za pomocą dwóch gestów (zaangażowany ma być także nadgarstek, patent w toku) na ekranie OLED o przekątnej 1,29 cala. Urządzenie posiada oczywiście wbudowany moduł Bluetooth, dzięki któremu komunikuje się ze smartfonem. Aplikacja oferuje rozbudowane statystyki i jest oczywiście kompatybilna z serwisami społecznościowymi.

350134013476235201

Potencjał Swimmo zdaje się między innymi polegać na możliwości powiadamiania podczas pływania. Oprócz wspomnianej funkcji utrzymywania szybkości pływania, można także określić z góry liczbę kalorii, które pływak chce spalić. Po przepłynięciu obliczonego przez zegarek dystansu w odpowiednim tempie wibracje powiadomią o tym, że wysiłek można już zakończyć.

Aby zakupić Swimmo, które trafi do klientów najprawdopodobniej już w październiku, trzeba wesprzeć crowdfundingową kampanię kwotą w wysokości 149 dolarów. Zegarek ma całkiem atrakcyjny wygląd, przez co z powodzeniem można go nosić także na co dzień. Czas pracy Swimmo na baterii ma wynieść od 5 do 7 dni. Wesprzeć Swimmo można na stronie przedsięwzięcia w serwisie Kickstarter.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)