Symbian Anna dla C7, N8, C6‑01 i E7 wydany

18.08.2011 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z lekkim poślizgiem udostępniona została kolejna wersja systemu Symbian dla nowszych modeli telefonów Nokii.

Symbian Anna przeznaczony jest dla modeli Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 i Nokia E7 (modele X7, E6 i 500 już posiadają Annę na pokładzie). Ta wersja systemu wyróżnia się opcjonalną pionową klawiaturą i odświeżonym interfejsem użytkownika z zupełnie nowymi ikonami. Dwuczęściowy widok wiadomości i stron pozwala na komfortowe czytanie i wprowadzanie tekstu na klawiaturze bez zmiany widoku. Przeglądarka internetowa w tej wersji systemu Nokii jest dużo szybsza i przyjaźniejsza użytkownikowi. Najnowszą wersję map uzupełnia udoskonalone wyszukiwanie, aktualne trasy środków komunikacji publicznej i możliwość meldowania się w odwiedzanych miejscach na portalach społecznościowych.

W tej wersji systemu znalazło się również wiele ulepszeń kierowanych do użytkowników biznesowych, jak choćby bezpieczniejsze szyfrowanie danych na telefonie. Ponadto Anna obsługuje dostęp do sieci firmowych poprzez IPSEC i SSL VPN. Aktualizacja aktywuje również chipset NFC w modelu Nokia C7, co umożliwia wymianę kontaktów i plików między modelami potrafiącymi czytać tagi NFC.

Szczegółowe informacje o aktualizacji można znaleźć na stronie Nokii. Aktualizację można pobrać m.in. przez Ovi Suite 3.1.1 i nowsze. Symbian ma być rozwijany do 2016 roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)