Symbian jeszcze trochę pożyje

17.11.2011 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od kilku miesięcy mówi się o rychłej i nieuniknionej śmierci Symbiana. Okazuje się, że może i trochę przysechł na bokach, ale jeszcze się rusza i ani myśli odejść przed 2016 rokiem.

Podczas meksykańskiej edycji Nokia Developer's Day zaprezentowane zostały kolejne dwie wersje tego systemu. Większość posiadaczy smartfonów fińskiego producenta jeszcze czeka na aktualizację do Symbiana Belle, a już Nokia kusi edycjami Carla i Donna.

Według wstępnych doniesień Carla będzie krokiem w kierunku udoskonalenia działania i poprawienia użyteczności smartfonów. Carla ma wprowadzić ósmą wersję przeglądarki internetowej, poprawione widżety oraz obsługę dźwięku w standardzie Dolby Surround, na wypadek podłączenia telefonu do stosownego zestawu głośników. Ponadto poprawiona zostanie obsługa NFC (Near Field Communication).

Donna z kolei sugeruje, że doczekamy się smartfonów Nokii z dwurdzeniowymi procesorami. Jeśli wierzyć przeciekom, Donna w końcu uzupełni również luki w postaci braku wsparcia dla optycznego zoomu oraz wysokiej rozdzielczości ekranów w obecnych wersjach systemu. Jest również szansa na nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p, a co odważniejsze spekulacje mówią, że doczekamy się „fotograficznego” następcy Nokii N8.

Nokia ma w zanadrzu jeszcze kilka ciekawych projektów, choć już niezwiązanych z Symbianem. Przede wszystkim, doczekamy się tabletu Nokii. Kolejny pogromca iPada będzie działał pod kontrolą Windowsa 8 i pojawić się ma w czerwcu przyszłego roku. Data może ulec zmianie, gdyż Microsoft nie zaplanował jeszcze wydania kolejnej edycji swojego systemu, ale należy być dobrej myśli. Zwłaszcza, że według analiz Gartnera tablety mają swoje najlepsze lata jeszcze przed sobą. Rodzina telefonów Nokii z systemem Windows Phone również ma się powiększyć. Szef francuskiego oddziału firmy przypadkiem wygadał się o planach dotyczących wydania luksusowej Lumii 900.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)