Syncmarx to sposób na synchronizację zakładek między Chromem i Firefoksem

Syncmarx to sposób na synchronizację zakładek między Chromem i Firefoksem

04.05.2018 12:45, aktual.: 04.05.2018 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozszerzenie do synchronizacji zakładek między przeglądarkami Xmarks przestało działać z początkiem maja, ale nie musieliśmy długo czekać na nowy zamiennik. Syncmarx jest dostępny dla przeglądarek Chrome i Firefox.

Tworząc Syncmarx autor kierował się kluczowymi kryteriami, które spełniał Xmarks. Rozszerzenie musi być darmowe, synchronizować zakładki bez limitu i automatycznie, korzystać z natywnej kolekcji zakładek w przeglądarce i synchronizować dane między Chromem i Firefoksem. Rozszerzenie Syncmarx, na razie dostępne w wersji testowej, robi dokładnie to i tylko to.

Obraz

Syncmarx nie ma własnych serwerów, a jako pośrednik w synchronizacji służy konto Dropbox użytkownika. Po zainstalowaniu rozszerzenia w wybranej przeglądarce trzeba powiązać je ze swoim Dropboxem. na wirtualnym dysku zostanie zapisany zaszyfrowany plik, zawierający listę zakładek.

Obraz

W ustawieniach nie znajdziemy wielu opcji, co w przypadku tego rozszerzenia jest zaletą. Możemy ustalić częstotliwość synchronizacji zakładek oraz przygotować sobie różne profile i w razie potrzeby „ściągać” do przeglądarki konkretny zestaw zakładek. Po dodaniu lub usunięciu pozycji drzewo w przeglądarce zostanie porównane z drzewem w pliku i na podstawie znaczników czasowych ustalona zostanie „aktualna” wersja kolekcji zakładek. Można też w każdej chwili wymusić pobieranie zakładek z określonego profilu – wtedy wszystkie zakładki w menu zostaną nadpisane tymi z Dropboxa.

Obraz

Rozszerzenie Syncmarx jest we wczesnej fazie rozwoju, ale podczas testów nie sprawiało problemów. Jego autor zapowiada, że nie będzie dodawał bardziej zaawansowanych funkcji i będzie trzymał się Web Extension API. Nie będzie możliwe dodawanie własnych etykiet, opisów i słów kluczowych, gdyż API tego nie przewiduje. Możemy jednak liczyć na synchronizację z innymi dyskami w chmurze, aplikację dla Androida oraz znajdowanie duplikatów.

Jeśli Syncmarx okaże się zbyt prosty, warto sprawdzić także inne rozwiązania. Sporą popularnością cieszy się EverSync, choć potrafi być kapryśny. Wymagającym kolekcjonerom zakładek polecamy rozbudowany Raindrop.io.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)