Synology DS119j: nowy NAS za niecałe 450 złotych z ulepszoną obsługą monitoringu

Synology DS119j: nowy NAS za niecałe 450 złotych z ulepszoną obsługą monitoringu

Synology DS119j: nowy NAS za niecałe 450 złotych z ulepszoną obsługą monitoringu
Oskar Ziomek
28.09.2018 13:20

Synology odświeża swoją ofertę i wprowadza do niej nowy model domowego serwera. Na rynek trafia DS119j, który ma być idealnym pierwszym urządzeniem NAS dla każdego i w praktyce jest następcą dużo starszego modelu DS115j. Wydajność rzecz jasna nie pozwoli zrobić z niego centrum domowej rozrywki, od którego będzie się wymagało sprzętowego transkodowania filmów w 4K, ale okaże się wystarczająca, by wygodnie przechowywać tu pliki, korzystać z kopii zapasowej, obsługiwać kilka kamer z monitoringu czy strumieniować filmy i muzykę do kilku urządzeń jednocześnie.

Synology DS119j to NAS, który można wyposażyć tylko w jeden dysk twardy, ale o pojemności do 14 TB. Urządzenie wyposażono w dwurdzeniowy, 64-bitowy procesor Marvell Armada 3700 88F3720 i 256 MB pamięci operacyjnej, której nie da się rozszerzyć. Do podłączenia wykorzystywany jest gigabitowy Ethernet, a dodatkowe akcesoria (na przykład zewnętrzny dysk lub UPS) można podpiąć za pośrednictwem jednego z dwóch gniazd USB 2.0. Jest też uchwyt dla linki Kensington. Bez zamontowanego dysku urządzenie waży 0,7 kilograma. Producent podkreśla także jego energooszczędność: podczas pracy DS119j zużywa maksymalnie 10,04 W (nieco ponad 5 W w trybie hibernacji dysku).

  • DS119j, źródło: Synology.
  • DS119j, źródło: Synology.
[1/2] DS119j, źródło: Synology.

Przy okazji premiery nowego NAS-a, Synology zwraca także uwagę na dostępną od niedawna nową wersję pakietu Surveillance Station, teraz z oznaczeniem 8.2. To oprogramowanie do monitoringu, które zostało wyraźnie odświeżone względem poprzednika. Poza funkcjami związanymi z kamerami, nowością w tym wydaniu jest między innymi obsługa głośników IP, narzędzie do wykonywania filmów w zwolnionym tempie (Time Lapse), zwiększona ochrona danych dzięki podwójnej autoryzacji, czy wreszcie możliwość zamiany smartfona w kamerę dzięki mobilnej aplikacji LiveCam.

Nowa aplikacja Surveillance Station jest dostępna dla wszystkich NAS-ów producenta, w tym dla DS119j, który potrafi obsłużyć maksymalnie 5 kamer. W przypadku kodeka H.265, wydajność ma mu pozwolić na rejestrowanie łącznie do 150 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1080p lub 30 FPS w przypadku rozdzielczości 4K. Synology DS119j został wyceniony na 449 złotych w oficjalnym sklepie. Urządzenia mają pojawić się na magazynie już w pierwszym tygodniu października i będzie je można zamawiać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)