System Ninja i Memory Booster - nowości w dobrychprogramach

System Ninja i Memory Booster - nowości w dobrychprogramach

Kuba Pawlak
03.10.2010 14:08, aktualizacja: 03.10.2010 15:37

Baza programów oferowanych przez nasz vortal powiększa się z tygodnia na tydzień. Postanowiliśmy w każdy weekend przedstawiać Wam najciekawsze aplikacje debiutujące w naszej bazie na przestrzeni minionego tygodnia.

W tym tygodniu chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na świeżo dodany program System Ninja będący doskonałym uzupełnieniem dla popularnego CCleanera. Aplikacja skanuje zawartość dysku twardego w poszukiwaniu plików, które mogą zostać usunięte w celu odzyskania zajmowanej przez nie przestrzeni dyskowej oraz poprawy ogólnej wydajności systemu - m.in. zmniejszenie czasu uruchamiania aplikacji i samego systemu. Jedną z jego głównych zalet jest duża skuteczność w wykrywaniu zbędnych danych, a także, jak zapewnia autor, zerowe prawdopodobieństwo wykasowania ważnych plików systemowych.

Kolejną ciekawą aplikacją debiutującą na łamach dobrychprogramów jest Memory Booster. To niewielkie narzędzie umożliwia przeprowadzanie optymalizacji pamięci RAM wykorzystywanej przez system i aplikacje. Program zwalnia zbędnie zajmowane zasoby pamięci wykorzystując Windows API. Wysyła on do systemu komunikaty, by ten wyczyścił obszar roboczy wszystkich uruchomionych procesów. Pozwala to w bardzo szybki i prosty sposób odzyskiwać partie zasobów, które faktycznie są zbędnie zajmowane przez różne aplikacje. Memory Booster nie wymaga instalacji i po uruchomieniu działa w obszarze systemowego zasobnika. Oferuje opcje umożliwiające uruchamianie narzędzia wraz z systemem, a także ustalenie odstępów czasowych oddzielających kolejne procesy optymalizacyjne.

Najnowszą wersję aplikacji System Ninja można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Ochrona prywatności.

Program Memory Booster można pobrać z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)