Szanse na tani przelew wzrosły. BLIK w kolejnym banku

Blikiem zapłacą klienci kolejnego banku
Blikiem zapłacą klienci kolejnego banku
Źródło zdjęć: © shutterstock

21.08.2023 20:43, aktual.: 22.08.2023 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

BLIK pojawił się w aplikacji mobilnej kolejnego banku. W ten sposób wygodne przelewy na telefon i płatności bezgotówkowe staną się dostępne kolejnym Polakom.

BLIK to król bezgotówkowych płatności. System pozwala na finalizację zakupów, wypłaty gotówki w bankomatach oraz realizację przelewów na numer telefonu. Korzysta więc z niego kilkanaście milionów Polaków, a będzie więcej.

BLIK w Nest Banku

BLIK jest już niemal wszędzie, ale korzystanie z niego nie jest dostępne wszystkim właścicielom kont bankowych. Zapłacimy nim nawet w aplikacji mObywatel, ale pod istotnym warunkiem. Nasz bank musi nam to umożliwiać i współpracować w tym zakresie z PSP czyli operatorem systemu BLIK

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ponura rzeczywistość, kiedy BLIK nie jest na wyciągnięcie ręki, przestała dotyczyć klientów Nest Banku. Tym samym mogą oni korzystać z wszystkich możliwości systemu. Odpowiednie do tego funkcjonalności pojawiły się już w ich aplikacjach mobilnych.

Przelew na telefon w Nest Banku

Według operatora (PSP) najpopularniejszą funkcjonalnością systemu BLIK są płatności na telefon. Stanowi one niemal jedną czwartą wszystkich transakcji i trudno zaprzeczyć, że są wygodne. W ten sposób można przyjmować i przesyłać środki bez używania numeru konta odbiorcy. Wystarczy numer telefonu.

Przelew taki jest bezpłatny i natychmiastowy, ale klienci NestBanku nie skorzystają z nich automatycznie. System BLIK potrzebuje danych użytkownika i bez jego zgody nie może z nich korzystać. Usługa wymaga więc rejestracji.

Żeby przelewy na telefon były dostępne, odbiorca przelewu musi wyrazić na nie zgodę w aplikacji mobilnej banku, a nadawca posiadać w niej taką funkcjonalność. Współpraca Nest Banku z systemem BLIK powoduje, że jego klienci mają takie możliwości, ale od nich zależy czy z nich skorzystają.

Katarzyna Rutkowska, dziennikarka dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)