Szczepionka na Covid-19 bez czipów 5G. Grafika z sieci to tylko schemat efektu Boss Metal Zone

Szczepionka na Covid-19 bez czipów 5G. Grafika z sieci to tylko schemat efektu Boss Metal Zone

Diagram krążący po sieci to tylko schemat efektu gitarowego Bossa, fot. Oskar Ziomek
Diagram krążący po sieci to tylko schemat efektu gitarowego Bossa, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
05.01.2021 19:06, aktualizacja: 05.01.2021 20:34

Internet obiega grafika, która według niektórych przedstawia schemat czipu 5G rzekomo zawartego w szczepionce przeciwko koronawirusowi. Jednak nic bardziej mylnego. Choć część wielbicieli teorii spiskowych uwierzyła w tę wymyśloną przez kogoś bajkę, sprawa szybko została rozwiązana, bo uważni odbiorcy zorientowali się, że na grafice widnieje układ elektroniczny sprzętu znanego wielu muzykom.

Okazuje się, że ktoś dorobił teorię spiskową do schematu efektu gitarowego Boss MT-2 Metal Zone, a we Włoszech wieść szybko zaczęła się nieść po Facebooku i Twitterze, na co zwrócił uwagę między innymi serwis Gizmodo. Co ciekawe, wszystko wskazuje na to, że opisywana sprawa jest powtórzeniem "dowcipu" z grudnia ubiegłego roku, który trafił na Facebooka w języku rumuńskim.

Analizując grafikę, ktoś wymyślił żart, dopisując znaczenie dla poszczególnych sekcji układu elektronicznego oraz podpisy do kolejnych elementów. Zawarte na schemacie rezystory czy wzmacniacze operacyjne miały służyć rzekomej kontroli różnych aspektów życia pacjenta. Sekcja Gain, na przykład, miała regulować siłę, z jaką sugestie Rosjan trafiają do jego psychiki. Wszystko oczywiście możliwe dzięki połączeniu 5G.

Opisywany komplet absurdów okazał się być wyjątkowo nośny i szybko zyskał rozgłos. Na szczęście równie szybko temat jest prostowany i pozostaje nadzieja, że większości osób nie trzeba przedstawiać dowodów. W razie potrzeby pozostają artykuły, które pojawiają się nawet na stronach rządowych.

Współczesne efekty gitarowe to znakomitej większości cyfrowe urządzenia zmieniające w czasie rzeczywistym sygnał wejściowy na różne sposoby, co pozwala uzyskiwać nowe brzmienia. Boss Metal Zone to efekt typu distortion, czyli w uproszczeniu – bardzo silny przester typowy dla szeroko rozumianego hard rocka. Przetwarzanie sygnału polega tu w praktyce na obcinaniu wierzchołków sygnału z gitary.

Boss Metal Zone to nietrafiony pomysł

Ktoś, kto wpadł na pomysł, by wykorzystać schemat efektu Boss Metal Zone i wymyślić do niego teorię dotyczącą czipów 5G w szczepionce na koronawirusa, nie do końca się postarał. Chcąc dodać sprawie pikanterii, mógł sięgnąć po schematy innych efektów gitarowych, wśród których nie brakuje urządzeń o nazwach bardziej "pasujących do sytuacji". Sprawa mogłaby być bowiem jeszcze bardziej absurdalna, gdyby wykorzystano schemat efektu TC Electronic Corona Chorus, Wampler The Doctor, Dr Green The Black Death czy Carl Martin Dual Injection.

TC Electronic Corona Chorus użyty w tym samym kontekście byłby pewnie jeszcze "zabawniejszy", źródło: TC Electronic.
TC Electronic Corona Chorus użyty w tym samym kontekście byłby pewnie jeszcze "zabawniejszy", źródło: TC Electronic.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (122)