Szef Twittera nie używa Google, woli szukać w DuckDuckGo

Szef Twittera nie używa Google, woli szukać w DuckDuckGo (fot. DuckDuckGo Blog)
Szef Twittera nie używa Google, woli szukać w DuckDuckGo (fot. DuckDuckGo Blog)

28.11.2019 15:38, aktual.: 11.12.2019 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zgarnia większość ruchu związanego z wyszukiwaniem w sieci. „Googlowanie” stało się wręcz synonimem szukania informacji w Internecie, a konkurencja to tylko mała część rynku. Wszyscy korzystają z Google, ale nie szef Twittera.

Przynajmniej w tej chwili. Zapewne w przeszłości również używał usługi giganta z Mountain View. Jack Dorsey podzielił się przemyśleniami na swoim profilu Twittera. Twierdzi, że kocha DuckDuckGo, która jest jego domyślną wyszukiwarką od jakiegoś czasu. Dodaje też, że aplikacja jest jeszcze lepsza. Zapewne chodzi mu o przeglądarkę DuckDuckGo Privacy Browser.

W odpowiedzi ekipa DuckDuckGo stwierdziła, że świetnie słyszeć to od Jacka. Są szczęśliwi, że mają go po swojej stronie. Taka pojedyncza sytuacja raczej wiele nie zmieni w dominacji Google i relatywnie małych udziałach DuckDuckGo (choć te powiększają się w ostatnich latach), ale przynajmniej pozytywnie wpłynie na wizerunek rozwiązania z logiem kaczki.

DuckDuckGo dla ceniących prywatność

Twórcy DuckDuckGo podkreślają, że ich głównym wyróżnikiem jest prywatność. Wyszukiwarka nie sprzedaje danych, a przeglądarka pomaga w zachowaniu anonimowości w sieci, chroniąc przed reklamowymi aplikacjami śledzącymi. Jest dostępna na Androida i iOS. Firma nie przygotowała aplikacji na inne platformy niż smartfony i tablety.

Pierwsze okno po instalacji i nasza strona w DuckDuckGo na Androida (fot. Jan Domański)
Pierwsze okno po instalacji i nasza strona w DuckDuckGo na Androida (fot. Jan Domański)

Dysproporcja pomiędzy Google a DuckDuckGo jest ogromna. Kacza wyszukiwarka obsługuje około 40 milionów zapytań dziennie, a jak podaje thenextweb na podstawie analiz HubSpot, Google może mieć aż 5,8 miliarda wyszukiwań w ciągu jednego dnia! Wyniki DuckDuckGo są przy tym niemalże jak kropla w morzu.

Szef Twittera nie używa przeglądarki Google, ponieważ boi się utraty swojej prywatności. Ona jednak może być w pełni zabezpieczona i chroniona przy pomocy produktu funkcji VPN marki url=https://converti.se/click/8cd64d64-012f06dd-eda98a20/?deep_link=https%3A%2F%2Fbitdefender.pl%2Fprodukt%2Fbitdefender-total-security%2F]Bitdefender[/url].

Serwis wytknął przy tym Dorseyowi, że nie dba dostatecznie o prywatność usługi swojej firmy, a zarzuca Google złe praktyki i wychwala konkurencję. To komentarz do braku wdrożenia szyfrowanych bezpośrednich wiadomości.

Aplikację możesz pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)