Szukasz aplikacji do Twittera na Androidzie? Sprawdź Flamingo, cały w Material Design

Szukasz aplikacji do Twittera na Androidzie? Sprawdź Flamingo, cały w Material Design
Łukasz Maślanka

07.06.2016 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobrych programów do obsługi Twittera nigdy dość. Posiadacze urządzeń z Androidem nie mogą jednak narzekać na nadmiar dopracowanych aplikacji przeznaczonych dla popularnego „ćwierkacza”. Twórcy programów nie składają jednak broni, a najnowszą aplikacją dla użytkowników Twittera jest Flamingo.

Obraz

Program Flamingo for Twitter wyszedł spod ręki Sama Rustona, twórcy ciekawej aplikacji z informacjami o prognozie pogody Weather Timeline. W swojej „pogodynce” programista trzymał się wytycznych projektowania Material Design i udał mu się całkiem ciekawy kawałek oprogramowania: pełen animacji, żywych kolorów, działający płynnie i dostarczający informacji o pogodzie w bardzo wygodny sposób.

Również w aplikacji Flamingo znajdziemy mnóstwo akcentów wynikających z założeń Material Design. To nie tylko spora liczba animacji, które towarzyszą nawigacji przez menu programu oraz charakterystyczny okrągły przycisk funkcyjny w prawym dolnym rogu ekranu (którym stworzymy wpisy z tekstem, zdjęciami, filmami oraz GIF-ami), ale przede wszystkim mnóstwo możliwości personalizacji wyglądu. We Flamingo for Twitter znajdziemy 12 podstawowych motywów graficznych, które możemy dodatkowo podrasować, wybierając własny kolor główny elementów menu oraz tła, spersonalizować kolor wyświetlanych w aplikacji linków, a także kolor czcionek i zakładek. Tak na dobrą sprawę, każdy użytkownik programu może więc nadać mu indywidualny charakter. Dla tych, którzy cenią sobie swój wzrok, przygotowano zaś możliwość automatycznego przejścia aplikacji w tryb nocny. Po jego uruchomieniu, menu Flamingo staje się czarne, ale nie odbiera to czytelności wyświetlanym treściom.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Twitterowe wpisy w aplikacji Flamingo wyświetlane są w przejrzysty sposób, w formie kart. Po kliknięciu na wybrany wpis, wyświetlą się dodatkowe opcje, czyli możliwość polubienia go, podania dalej lub zacytowania, a także wyświetlenia na pełnym ekranie urządzenia. Możemy też kopiować treść tweeta lub udostępnić go za pomocą innych zainstalowanych programów. Nie zabrakło też wyszukiwarki, listy aktualnych trendów Twittera oraz możliwości dodania własnych kolumn z informacjami do tych, które wyświetlają się domyślnie. Po zainstalowaniu, Flamingo wyświetli nam twitterowy strumień z wpisami, zakładkę z powiadomieniami oraz wiadomościami prywatnymi. Do tego zestawu możemy dorzucić np. wpisy z listami, osobną kategorię z informacjami o polubieniach dla naszych wpisów, z trendami i wiele innych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Flamingo for Twitter jest w fazie beta, dlatego trzeba brać poprawkę na ewentualne usterki w trakcie korzystania z aplikacji. My zauważyliśmy brak możliwości ustawienia dźwięku powiadomień, a po otwarciu powiadomienia z systemowego paska Androida aplikacja informuje o błędzie i zamyka się. Te usterki powinny jednak zniknąć wraz z kolejnymi aktualizacjami programu. A już teraz Flamingo for Twitter jest ciekawą alternatywą nie tylko dla oficjalnej aplikacji Twittera, ale też dla produktów konkurencji, również płatnych. Za Flamingo zapłacimy zaś niecałe 7 zł, a program ten, zwłaszcza pod względem wzornictwa interfejsu, jest jednym z najbardziej dopracowanych.

Aplikację Flamingo for Twitter znajdziecie w naszej bazie programów: Android.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)