Szybciej i płynniej: nowa wersja aplikacji Google na iOS-a już dostępna

Szybciej i płynniej: nowa wersja aplikacji Google na iOS‑a już dostępna

Szybciej i płynniej: nowa wersja aplikacji Google na iOS-a już dostępna
Łukasz Maślanka
30.05.2016 10:22

Google zaprezentowało najnowszą wersję aplikacji wyszukiwarki na system iOS. Najważniejszą nowością jest lepsze wyświetlanie treści ze stron internetowych AMP (Accelerated Mobile Pages). Googlersi skupili się też na poprawie szybkości dostarczania informacji, których użytkownik szuka za pomocą programu.

Obraz

Najnowsza wersja programu ma numer 15.1 i można ją już pobierać z naszej bazy aplikacji. Google przekonuje (a my po kilku godzinach używania potwierdzamy), że nowa wersja oprogramowania działa znacznie płynniej – zarówno, gdy chodzi o ładowanie kart Google Now, jak też wtedy, gdy korzystamy z wbudowanej wyszukiwarki i uruchamiamy strony internetowe.

Kolejna nowość w aplikacji Google powinna zainteresować fanów sportu. W kartach Google Now z podsumowaniami meczów sportowych (np. amerykańskiej ligi koszykówki NBA) będą wyświetlały skróty filmowe, które otworzymy bezpośrednio w programie. To zaoszczędzi nieco czasu i zachodu, bo nie będzie już potrzeby otwierania np. przeglądarki internetowej lub aplikacji YouTube.

W programie wbudowano też mechanizm dotyczący AMP, czyli Accelerated Mobile Pages. To rozwiązanie dotyczące mobilnych stron internetowych, przyspieszające ich ładowanie. Od wersji nr 15.1, aplikacja będzie automatycznie wyświetlała tego typu witryny internetowe od razu po wpisaniu danego adresu do wyszukiwarki. Warunek jest jeden: strona musi być zgodna z technologią AMP. Wtedy zostanie zaprezentowana przez aplikację Google w następujący sposób:

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Korzystając z najnowszej wersji google'owej wyszukiwarki na iOS, szybciej dowiemy się też, kiedy w danym miejscu (restauracji, galerii handlowej, knajpie i wielu innych) panuje największy ruch. Te informacje będą dostarczone od razu w wynikach wyszukiwania, obok wizytówki miejsca, którym się interesujemy.

Listę nowości w programie zamykają ułatwienia dla osób, które używają go na iPadach z podłączoną klawiaturą zewnętrzną. Aplikacja wspiera skróty klawiaturowe, które pozwalają szybciej wyszukiwać treści. Aby sprawdzić liczbę dostępnych opcji i z nich skorzystać, należy wybrać przycisk „Command” na klawiaturze w trakcie pracy z mobilną wyszukiwarką Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)