Szybkie pisanie na klawiaturze to podstawa. Z tą grą można łatwo je poprawić

Developer Typing Game
Developer Typing Game
Źródło zdjęć: © Ayodele Samuel Adebayo
Karolina Kowasz

08.07.2021 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej zawodów wymaga umiejętności sprawnego pisania na klawiaturze. Umiejętność jest przydatna zarówno we wszelkich zawodach biurowych, jak i na wielu specjalistycznych stanowiskach. Trudno sobie także wyobrazić programistę, który powoli “klepie kod”.

Ze szczególną myślą o tych ostatnich powstała aplikacja webowa Developer Typing Game, która ma pomóc w nauce szybszego pisania. Programiści mogą sprawdzić jak obecnie sobie radzą i porównać swój wynik z innymi osobami, które z niej skorzystały.

Pisać jeszcze szybciej

Aplikacja Developer Typing Game została stworzona przez nigeryjskiego programistę Ayodele Samuel Adebayo. Mężczyzna niedawno skończył studia, dlatego można wnioskować, że zakodowane narzędzie mogło być jego pracą na zakończenie bądź też pomagało mu w codziennym treningu kodowania.

Gra pokazuje konkretny fragment kodu, który gracz musi przepisać jak najszybciej. Poza samym czasem liczy się także zachowanie jak największej poprawności. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że literówka czy zagubiony średnik potrafią być zmorą każdego programisty.

Rywalizacja ze znajomymi

Aby zagrać w Developer Typing Game, niezbędne jest wcześniejsze utworzenie konta na stronie aplikacji. Po zalogowaniu się, gracz może od razu przystąpić do przetestowania swoich zdolności.

Dla wielu osób dodatkową motywacją może być możliwość dzielenia się swoimi wynikami w serwisach społecznościowych oraz porównywanie ich z innymi graczami. To także świetna okazja do małej przerwy w pracy i rywalizacji ze swoimi współpracownikami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)