T-Mobile uruchomi płatności NFC jeszcze w październiku

T‑Mobile uruchomi płatności NFC jeszcze w październiku

18.10.2012 15:31

Orange zaprezentował w poniedziałek swoje rozwiązanie przeznaczone do obsługi płatności NFC. T-Mobile depcze mu po piętach, a w zasadzie to nawet go wyprzedza. Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią, już 29 października wystartuje MyWallet — system mobilnych płatności wykorzystujących NFC, dla klientów tego operatora, opracowany przy współpracy z MasterCard. Aby skorzystać z płatności tego typu trzeba oczywiście wyposażyć się w telefon z odpowiednim modułem, aplikacją T-Wallet oraz specjalną kartę SIM, którą T-Mobile wymieni za darmo.

Obraz

Była mowa o współpracy z kilkoma bankami, ale na początek z płatnościami T-Mobile wystartują dwa — Polbank, który umożliwi płatności już w październiku, oraz mBank, którego klienci będą mogli zapłacić smartfonem w listopadzie. Do wdrożenia tego rozwiązania szykują się także Citi Handlowy, Millenium i Getin Bank. Uruchomienie systemu płatności NFC w Polsce jest częścią szerszej, globalnej współpracy Deutsche Telekom i MasterCard, o której firmy informowały w lipcu.

Rozwiązanie MyWallet, które proponuje nam T-Mobile, to jednak nie tylko cyfrowa portmonetka. Aplikacja stanowić będzie pełnowymiarowy portfel — zmieścimy w nim także różne cyfrowe klucze (na przykład do drzwi otwieranych kartą zbliżeniową), bilety komunikacji miejskiej, dokumenty tożsamości czy kupony uprawniające do zniżek. W perspektywie jest także wprowadzenie między innymi płatności zdalnych MasterCard Mobile, zakup biletów oraz opłacanie rachunków.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)