Tablety Colorovo znikną z rynku. Czy będziemy tęsknić?

Tablety Colorovo znikną z rynku. Czy będziemy tęsknić?

Tablety Colorovo znikną z rynku. Czy będziemy tęsknić?
21.04.2015 16:46, aktualizacja: 21.04.2015 17:38

Tablety marki Colorovo znikną z rynku. Firma ABC Data zdecydowała, że zakończy sprzedaż produktów pod tą marką i w najbliższym czasie nie zamierza próbować swoich sił na rynku urządzeń mobilnych.

Obraz

Ilona Weiss, która od początku tego roku kieruje ABC Data, zapowiedziała koniec sprzedaży smartfonów i tabletów pod własną marką. Zamiast tego spółka nastawi się na poszerzanie oferty o sprzęt innych producentów. Na razie nie wiadomo jakich, ale możemy mieć nadzieję na import ciekawych marek. Mimo zawężenia oferty wciąż będzie działać pełne wsparcie dla wszystkich produktów marki Colorovo, a więc serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (w tym także możliwość wymiany sprzętu na nowy) i wciąż będzie działać obsługa klientów.

Marka Colorovo pojawiła się na rynku w 2011 roku. Początkowo firmowane nią były jedynie materiały do drukowania, ale z czasem zasięg został poszerzony w tablety i smartfony, a także akcesoria do czyszczenia, torby na laptopy, obudowy komputerowe i powerbanki. Pierwszy tablet Colorovo można było kupić wiosną 2013 roku. W okresie świetności było to jedno z większych źródeł zysku dla firmy ABC Data, ale te czasy już za nami.

Powodem decyzji jest zbyt ostra konkurencja na rynku. Producenci elektroniki starają się sprzedać jak najwięcej za jak najmniej i coraz trudniej wyróżnić się na rynku tanich smartfonów czy tabletów. Wystarczy przypomnieć sobie premierę CityTaba Vision 7i. Dzień później niemal identyczny tablet pojawił się w ofercie firmy Goclever.

A jednak pod marką Colorovo było kilka modeli naprawdę wartych uwagi. Wspomniany CityTab Vision 7i w swoim czasie oferował naprawdę dużo za jedyne 299 złotych. Również obok tabletów z Windowsem 8.1 z linii CityTab Supreme trudno było przejść obojętnie, choć na półce obok zazwyczaj stał analogiczny model z logo Kiano. Zapowiadanego niedawno 10-calowego CityTab Supreme z 3G już się nie doczekamy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)