Tablety z Androidem także do poważnej pracy? Dostaną niebawem specjalną wersję Microsoft Office

Strona głównaTablety z Androidem także do poważnej pracy? Dostaną niebawem specjalną wersję Microsoft Office
29.10.2014 14:25
Tablety z Androidem także do poważnej pracy? Dostaną niebawem specjalną wersję Microsoft Office
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat

Office 16 trafi do oferty Microsoftu w drugiej połowie przyszłego roku. Informacje te pochodzą od Julii White – kierownika działu marketingu grupy Office i Office 365. Plan wydawniczy firmy z Redmond został ujawniony podczas konferencji Tech Ed, która miała miejsce wczoraj w Barcelonie. Według Mary Jo Foley, blogerki piszącej o Microsofcie dla portalu ZDNet, nowa wersja wiodącego pakietu biurowego miała zostać zaprezentowana wiosną, a sama zmiana terminu jest dość niespodziewana.

Zaledwie kilka miesięcy temu pracownicy Microsofu twierdzili, że firma chce upublicznić nowe wydania Exchange Server oraz SharePoint Server w przyszłym roku. Dokładny termin pozostawał jednak niewiadomą. Według Foley Microsoft chce ujednolicić swój plan wydawniczy i wprowadzić Office 16 wraz ze wspomnianymi produktami latem lub jesienią. To wydarzenie mają poprzedzić premiery Office'a na Androida oraz OS X.

350127352250132417

Wydanie Office'a jest ważnym wydarzeniem zwłaszcza dla użytkowników Androida. Pakiet biurowy z prawdziwego zdarzenia jest czymś, czego nie uświadczymy na systemie stworzonym przez Google. Pomimo prób udoskonalenia webowego Google Docs, firma z Mountain View jest daleko w tyle za rozwiązaniami Microsoftu. Premiera Office'a 16 może pomóc rozwojowi platformy, zwłaszcza w sferze biznesowej, gdzie dominują iPady oraz tablety z Windowsem.

Android staje się coraz dojrzalszym produktem, który może rywalizować z iOS-em na wielu płaszczyznach. Producenci tabletów, zwłaszcza tych z wyższej półki cenowej, dokładają starań, aby tak właśnie się stało. Oprócz rozwiązań sprzętowych, jak np. Samsung KNOX, wiele zmieniło się w kwestiach oprogramowania. Android w swoich początkowych wersjach, czyli 1.x oraz 2.x nie mógł w pełni wykorzystać potencjału drzemiącego w tabletach. Programiści Google postarali się jednak, aby wraz z rozwojem platformy dodać kilka rzeczy, które mogą okazać się użyteczne nie tylko w domu, ale również w pracy. Przykładem może okienkowanie interfejsu, czyli możliwość otwarcia dwóch lub więcej okien na jednym ekranie. Jest to wygodne rozwiązanie znane od lat na komputerach osobistych. Office jest idealnym pakietem, aby w pełni wykorzystać możliwości androidowych tabletów.

Mobilna wersja Microsoft Office na Androida została zaprezentowana w lipcu zeszłego roku. Można ją pobrać z bazy programów naszego portalu. Wedle strategii producentów systemu operacyjnego Windows, nowe wydania pakietu biurowego powinny trafiać na rynek co 2-3 lata. Office 15, czyli 2013 został zaprezentowany w październiku 2012 roku. Więcej szczegółów na temat produktów Microsoftu powinniśmy poznać na konferencji Ignite, która będzie miała miejsce na początku maja 2015 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)