Tak, jeszcze w tym roku zobaczymy BlackBerry z Androidem

Tak, jeszcze w tym roku zobaczymy BlackBerry z Androidem

25.09.2015 14:18, aktual.: 25.09.2015 14:55

Firma BlackBerry ponownie potwierdziła plotki: powstanie smartfon BlackBerry z Androidem na pokładzie. Jego nazwa to Priv. Premiera została zaplanowana na koniec tego roku, amerykańscy operatorzy dostaną go prawdopodobnie w listopadzie, ale na razie nie znamy dokładnej daty.

Ogłoszenie zostało podane do wiadomości publicznej przy okazji ogłaszania wyników finansowych, które okazały się całkiem dobre. Firma zanotowała w ostatnim roku fiskalnym mniejszą stratę, niż wcześniej zakładano, co pozytywnie odbiło się także na kursie akcji. Nowy smartfon z popularnym systemem ma w przyszłym roku przynieść firmie zyski.

Priv będzie smartfonem łączącym możliwości Androida z tradycją BlackBerry. Smartfon dostanie oczywiście klawiaturę sprzętową, która będzie wysuwana – prawdopodobnie tak samo, jak w zapowiadanym modelu Venice, widocznym na zdjęciu poniżej (niektórzy twierdzą, że to ten sam telefon). Klawiatura będzie ponadto czuła na dotyk i będzie można wykorzystać jej powierzchnię jako gładzik, podobnie jak w modelu Passport. Co ciekawe, jego ekran będzie „zawinięty” po obu stronach, co świetnie widać na zdjęciach dostarczonych przez serwis Android Authority.

Obraz
Obraz

Ponadto Priv ma dostać 18-megapikselowy aparat ze stabilizacją obrazu, szybkim autofokusem i świetnie zapowiadającym się obiektywem firmy Schneider Optics. Jest czym się ekscytować – ten producent dostarcza układy między innymi dla NASA, a ponadto wygrał Oscara za osiągnięcie techniczne.

Priv zostanie także wyposażony w narzędzia biurowe i zabezpieczenia typowe dla produktów BlackBerry. Wygląda więc na to, że wszystkie plotki z czerwca były prawdziwe. Obecny CEO BlackBerry John Chen zapowiedział, że jeśli nie będzie w stanie zarabiać na telefonach, będzie musiał pożegnać się z tą branżą, a najwyraźniej nie chce tego robić. BlackBerry będzie więc szukać swojego miejsca na rynku dostarczając biznesowy telefon z prawdziwego zdarzenia, który jednak nie będzie zmuszał użytkowników do porzucenia ulubionych aplikacji dla Androida.

Ponadto BlackBerry przejmie swojego rywala Good Technology – firmę, która zajmuje się rozwijaniem bezpiecznej platformy wymiany informacji i aplikacji dla biznesu, a także dostarcza klientom narzędzia do zarządzania firmowym sprzętem i tym, jakie oprogramowanie się na nim znajduje.

System BlackBerry 10 OS, który mimo niewielkiej popularności zdążył zaskarbić sobie sympatię niektórych użytkowników, nie zostanie porzucony. Firma będzie świadczyła wsparcie techniczne i w marcu wyda aktualizację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)