Tak może wyglądać kontroler gier strumieniowej usługi Google. Jest patent i fanowskie rendery

Strona głównaTak może wyglądać kontroler gier strumieniowej usługi Google. Jest patent i fanowskie rendery
10.03.2019 11:30
Źródło: Yanko design
Źródło: Yanko design
bDYouuhy

Coraz więcej mówi się o streamingowej platformie do gier, jaką w ciągu najbliższych tygodni chce ponoć przedstawić Google. Tymczasem do sieci trafił patent, przedstawiający wygląd dedykowanego gamepada. Zespół Yanko design stworzył na jego bazie rendery.

bDYouugR

Sam patent dotyczy systemu powiadomień, wykorzystywanego w kontrolerze. Jak czytamy, wedle założeń opracowanego systemu, użytkownik ma otrzymywać informacje o nowych grach, rankingach, zaproszeniach do zabawy i wiadomościach z czatu. Odpowie za to system diod i oddziaływań haptycznych, czyli mówiąc prościej, wbudowane silniczki wibracji.

Niemniej przy okazji w dokumencie znajdują się również ryciny, które w stosunkowo dokładny sposób obrazują urządzenie; kształt obudowy, rozkład przycisków i wybrane rozwiązania.

  • Źródło: Yanko design
  • Źródło: Yanko design

Trochę jak DualShock 4

Projekt ma symetryczny układ gałek analogowych, podobnie jak pad od PlayStation 4, ale w gruncie rzeczy nie różni się zbytnio od innych konstrukcji tego typu. Widać m.in. klasyczny krzyżak oraz równie klasyczne spusty. Jedyne odstępstwo stanowi umieszczony pomiędzy drążkami przycisk z ikonką mikrofonu. Logika nakazuje sądzić, że posłuży do komunikacji głosowej.

bDYouugT

W takim wypadku Google mogłoby wbudować mikrofon i prosty głośniczek mono bezpośrednio w gamepad. Ponownie, czuć tu pewną inspirację DualShockiem 4, który także ma głośniczek.

Źródło: Yanko design
Źródło: Yanko design

Warto jednak pamiętać, że patent to tylko... patent. W USA patentuje się liczne pomysły na potęgę i często nie jest to równoznaczne z chęcią wydania dokładnie takiego sprzętu. No ale jakiegoś kontrolera dla swojej platformy Google potrzebuje, a ten, przyznajcie, wygląda przekonująco.

Udostępnij:
bDYouuhP