Tak wygląda Spartan na smartfonie z Windowsem 10

Tak wygląda Spartan na smartfonie z Windowsem 10

28.03.2015 12:19, aktual.: 30.03.2015 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiana przeglądarki jest jedną z najbardziej oczekiwanych nowości, jakie wprowadzi Windows 10. Wysłużony i niekoniecznie lubiany Internet Explorer ma odejść na emeryturę. Jego następcę widzieliśmy już na desktopie, a wczoraj pojawiły się w Sieci zrzuty ekranu z przeglądarki na smartfonie.

Obraz

Zrzutami ekranu podzielił się jeden z użytkowników polskiego forum Windows Mania, który prosi, aby go zbytnio nie ciągnąć za język. Niestety nie może ujawnić z której kompilacji pochodzi prezentowana przeglądarka, ale obiecał nagrać film.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na pierwszy rzut oka widać, że pasek adresu został przeniesiony na górę, co zbliżyło Spartana do większości innych przeglądarek mobilnych. Osoby przyzwyczajone do „kafelkowego” Internet Explorera i Windows Phone mogą mieć z tym problem, ale dzięki temu przesiadka z innego systemu nie będzie już tak bolesna. Przycisk odświeżania strony również znalazł sobie nowe miejsce, po lewej stronie paska adresu. Tym samym przyzwyczajeni Chrome'a nie będą musieli długo go szukać. Czyżby Microsoft chciał przekonać do Windowsa 10 użytkowników Androida?

W Spartanie znalazła się także lista artykułów do przeczytania, które prawdopodobnie będą synchronizowane z kontem Microsoft, więc będzie można dokończyć czytanie na każdym urządzeniu. Ustawień na razie nie ma tu wielu. Prezentowana wersja zawiera podstawowe ustawienia prywatności, ochronę SmartScreen Filter oraz znane z desktopowych przeglądarek przewidywanie kolejnych posunięć użytkownika, co przyspieszy przeglądanie stron.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)