Tanie smartfony Samsunga nie potrzebują czujnika światła, wystarczy im „selfie” właściciela

Tanie smartfony Samsunga nie potrzebują czujnika światła, wystarczy im „selfie” właściciela

Tanie Samsungi będą ustawiać jasność ekranu bez czujnika światła (depositphotos)
Tanie Samsungi będą ustawiać jasność ekranu bez czujnika światła (depositphotos)
Oskar Ziomek
19.11.2018 18:23

Dobra wiadomość dla użytkowników niektórych tanich modeli smartfonów Samsunga. Wraz z aktualizacją oprogramowania, ich urządzenia zyskają możliwość automatycznego ustawiania jasności wyświetlacza, mimo, że smartfony nie posiadają wbudowanego czujnika światła. Okazuje się, że Samsung wpadł na ciekawy pomysł, jak w tym samym celu można wykorzystać przednią kamerkę – by ustawić jasność ekranu, mają wystarczyć często wykonywane zdjęcia przednim aparatem.

Jak zwraca uwagę serwis SamMobile, nowa opcja pojawiła się ostatnio w Samsungu J8 po jednej z aktualizacji oprogramowania. Wśród ustawień związanych z wyświetlaczem znaleźć można teraz opcję automatycznego ustawiania jasności ekranu, która bazuje na autoportretach właściciela. By ustawić właściwy poziom podświetlenia, smartfon ma wykonywać użytkownikowi selfie za każdym razem, gdy ten odblokowuje urządzenie. Samsung uspokaja, że zdjęcia nie będą nigdzie przechowywane.

Ustawienia automatycznej jasności w Samsungu J8, źródło: SamMobile.
Ustawienia automatycznej jasności w Samsungu J8, źródło: SamMobile.

Na razie nie wiemy, jak skuteczne okaże się to rozwiązanie. Z pewnością będzie mniej dokładne, niż wskazania czujnika światła montowanego w droższych modelach, pozostaje więc mieć nadzieję, iż oprogramowanie zostało dopracowane na tyle, by nie przynosić efektów gorszych od ręcznego sterowania jasnością.

Łatwo można sobie wyobrazić sytuacje, w których podczas odblokowywania smartfonu, przednia kamera nie zarejestruje twarzy użytkownika, bo telefon nie będzie trzymany w idealnej pozycji – na razie nie wiemy, jakie ustawienia jasności zostaną wówczas zastosowane. Można jednak przypuszczać, że do analizy jasności wystarczy dowolne zdjęcie, niekoniecznie twarzy.

Jak przypuszcza serwis SamMobile, automatyczne ustawianie jasności ekranu na podstawie selfie może wkrótce trafić jeszcze do Samsunga J4 oraz J6, ale nie są wykluczone także inne tanie modele. Warto dodać, że ta ciekawa implementacja mająca ułatwić użytkownikowi codzienność może się przełożyć na inny kłopot, którym będzie zużycie energii. Wykonywanie selfie użytkownikowi podczas każdego odblokowania ekranu z pewnością przełoży się bowiem na szybsze znikanie energii w akumulatorze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)