Tanie smartfony Xiaomi będą naprawdę tanie. Nadchodzi Xiaomi Redmi Go z Androidem Go

Tanie smartfony Xiaomi będą naprawdę tanie. Nadchodzi Xiaomi Redmi Go z Androidem Go

Tanie smartfony Xiaomi będą naprawdę tanie. Nadchodzi Xiaomi Redmi Go (na zdjęciu Xiaomi Redmi 5)
Tanie smartfony Xiaomi będą naprawdę tanie. Nadchodzi Xiaomi Redmi Go (na zdjęciu Xiaomi Redmi 5)
23.12.2018 14:17, aktualizacja: 23.12.2018 16:16

Smartfony Xiaomi cieszą się dobrą opinią głównie dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny, ale dzięki „odchudzonemu” Androidowi Go mogą być jeszcze tańsze. Regulatorzy rynku elektronicznego w Singapurze zatwierdzili specyfikację smartfonu o nazwie Xiaomi Redmi Go, który może być pierwszym smartfonem Xiaomi z Androidem Go.

Xiaomi Redmi Go (model M1903C3GG) został już zatwierdzony na rynku europejskim przez EEC i amerykańskim przez FCC, szykuje się więc debiut na kilku kontynentach.

Specyfikacja Xiaom Redmi Go

Certyfikaty singapurskiego IMDA i amerykańskiej FCC zawiera także fragmenty specyfikacji Xiaomi Redmi Go. Ma to być urządzenie z dual-SIM z obsługą WiFi 2,4 GHz i Bluetooth 4.2. Jego wymiary to 141×71 mm (grubość nie jest znana). Takie proporcje wskazują na ekran o proporcjach 18:9 i przekątnej około 5,9 cala. Jeśli podejrzenia o obecności na nim Androida Go okażą się słuszne, będzie miał 1 GB RAM-u.

fragment certyfikatu z Singapuru / nashvillechatterclass.com
fragment certyfikatu z Singapuru / nashvillechatterclass.com

Plotki o premierze i cenie

Mniej wiadomo natomiast o cenie i ewentualnej dacie premiery Xiaomi Redmi Go. W marcu 2018 roku pojawiły się plotki o tym, że Xiaomi wprowadzi na rynek europejski smartfon z Androidem Go, kosztujący okrągłe 100 euro, ale na razie się nie sprawdziły. Możliwe jednak, że ten smartfon to Xiaomi Redmi Go, a premiera została z jakiegoś powodu przesunięta. Prawdopodobnie przekonamy się wiosną 2019 roku.

Na pewno firmie Xiaomi to nie zaszkodzi – w końcu więksi konkurenci, jak Huawei czy Samsung, mają już za sobą premierę smartfonów z Androidem Go.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)