Tasker 4.9 – nowe możliwości automatyzacji zadań w Androidzie

Strona głównaTasker 4.9 – nowe możliwości automatyzacji zadań w Androidzie
23.12.2016 15:02
Tasker 4.9 – nowe możliwości automatyzacji zadań w Androidzie

Wiele ręcznie wykonywanych działań, zarówno podczas pracy z komputerem, jak i smartfonem można zautomatyzować, tak by powtarzalne czynności wykonał za nas program. W przypadku systemu Android, jedną z chętniej wykorzystywanych w tym celu aplikacji jest Tasker, którego najnowsza aktualizacja do wersji 4.9 przynosi kilka istotnych nowości.

bETDNSdh

Tasker to program, który wykonuje zadane czynności po aktywowaniu ich przez pewien kontekst. Nim z kolei może być praktycznie wszystko: konkretna godzina, upłynięcie zadanego czasu, przemieszczenie się użytkownika do wybranej lokalizacji, komenda głosowa, gest, a także bezpośrednie wywołanie z innej aplikacji.

Przy pomocy programu możliwe jest więc na przykład automatyczne wyciszanie dzwonka telefonu w miejscu pracy, czy też wyłączanie sieci WiFi w godzinach, kiedy śpimy. Możliwości jest wiele, a dzięki aktualizacji zostały właśnie dodatkowo rozszerzone.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji wprowadzono nowe ustawienia dostępu do Sieci. Stanowi to pewnego rodzaju zaporę ogniową (4-stopniową), którą można wykorzystać podczas automatyzacji. Co ciekawe, nie jest do tego potrzebny dostęp roota. Kolejna nowość to opcja wykorzystania dzielonego widoku ekranu podczas uruchamiania aplikacji. W tym przypadku polega to na włączeniu pojedynczego programu i wymuszeniu podzielenia widoku (drugi program do uruchomienia będzie trzeba wybrać ręcznie).

bETDNSdj

Podczas wybierania kontekstu, na który ma zareagować program, wśród wielu opcji do wyboru znalazły się także nowe działania związane z rysikiem S Pen od Samsunga. Aplikacja potrafi zareagować na wyjęcie rysika z telefonu oraz użycie jego przycisku funkcyjnego.

Inne dodatki w najnowszej wersji Taskera obejmują możliwość pełnej współpracy z plikami z kart pamięci – dotychczasowe edycje programu miewały z tym problemy. Na etapie wyboru plików wystarczy teraz dotknąć ikony karty pamięci, by skorzystać z jej zasobów. W aplikacji poprawiono także wiele dotychczasowych błędów.

Tasker dostępny jest do pobrania dla systemu Android z naszej bazy. Dostępna jest również wersja testowa, którą trzeba jednak pobrać jako plik APK i zainstalować bez pośrednictwa Sklepu Play.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETDNSdt
Komentarze (19)
bETDNSef