Tasker 4.9 – nowe możliwości automatyzacji zadań w Androidzie

Tasker 4.9 – nowe możliwości automatyzacji zadań w Androidzie

Tasker 4.9 – nowe możliwości automatyzacji zadań w Androidzie
Oskar Ziomek
23.12.2016 15:02

Wiele ręcznie wykonywanych działań, zarówno podczas pracy z komputerem, jak i smartfonem można zautomatyzować, tak by powtarzalne czynności wykonał za nas program. W przypadku systemu Android, jedną z chętniej wykorzystywanych w tym celu aplikacji jest Tasker, którego najnowsza aktualizacja do wersji 4.9 przynosi kilka istotnych nowości.

Tasker to program, który wykonuje zadane czynności po aktywowaniu ich przez pewien kontekst. Nim z kolei może być praktycznie wszystko: konkretna godzina, upłynięcie zadanego czasu, przemieszczenie się użytkownika do wybranej lokalizacji, komenda głosowa, gest, a także bezpośrednie wywołanie z innej aplikacji.

Przy pomocy programu możliwe jest więc na przykład automatyczne wyciszanie dzwonka telefonu w miejscu pracy, czy też wyłączanie sieci WiFi w godzinach, kiedy śpimy. Możliwości jest wiele, a dzięki aktualizacji zostały właśnie dodatkowo rozszerzone.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W aplikacji wprowadzono nowe ustawienia dostępu do Sieci. Stanowi to pewnego rodzaju zaporę ogniową (4-stopniową), którą można wykorzystać podczas automatyzacji. Co ciekawe, nie jest do tego potrzebny dostęp roota. Kolejna nowość to opcja wykorzystania dzielonego widoku ekranu podczas uruchamiania aplikacji. W tym przypadku polega to na włączeniu pojedynczego programu i wymuszeniu podzielenia widoku (drugi program do uruchomienia będzie trzeba wybrać ręcznie).

Podczas wybierania kontekstu, na który ma zareagować program, wśród wielu opcji do wyboru znalazły się także nowe działania związane z rysikiem S Pen od Samsunga. Aplikacja potrafi zareagować na wyjęcie rysika z telefonu oraz użycie jego przycisku funkcyjnego.

Inne dodatki w najnowszej wersji Taskera obejmują możliwość pełnej współpracy z plikami z kart pamięci – dotychczasowe edycje programu miewały z tym problemy. Na etapie wyboru plików wystarczy teraz dotknąć ikony karty pamięci, by skorzystać z jej zasobów. W aplikacji poprawiono także wiele dotychczasowych błędów.

Tasker dostępny jest do pobrania dla systemu Android z naszej bazy. Dostępna jest również wersja testowa, którą trzeba jednak pobrać jako plik APK i zainstalować bez pośrednictwa Sklepu Play.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)