Te kraje oferują najszybszy internet. Polska daleko w tyle

Te kraje oferują najszybszy internet. Polska daleko w tyle

Te kraje oferują najszybszy internet. Polska daleko w tyle
Źródło zdjęć: © Getty Images | Andrew Brookes
Karolina Kowasz
25.09.2021 16:03

Speedtest opublikował coroczny przegląd globalnych prędkości internetu, odnotowując poprawę zarówno w zakresie prędkości mobilnych, jak i stacjonarnych łączy szerokopasmowych na całym świecie.

Zgodnie z danymi przekazanymi w raporcie, globalna średnia prędkości pobierania poprawiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarówno w przypadku mobilnego, jak i stacjonarnego dostępu szerokopasmowego. Wartości te odpowiednio wyniosły 55,07 Mb/s i 107,50 Mb/s w lipcu 2021 roku.

Kraje z najszybszym dostępem

Według danych dostarczonych przez SpeedTest, kraje z najszybszymi prędkościami internetu utrzymywały się na względnie stałym poziomie w ciągu ostatnich trzech lat. Dla osób, które interesują się tematem nie będzie więc dużym zaskoczeniem, że w przypadku internetu mobilnego, pierwsze miejsce zajęły Zjednoczone Emiraty Arabskie. Na kolejnych pozycjach uplasowały się takie państwa jak Korea Południowa, Katar, Chiny i Cypr.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku prędkości łączy szerokopasmowych. Tutaj prym ciągle wiedzie Monako. Zaraz za nim plasują się: Singapur, Hongkong, Tajlandia i Rumunia. Nie sposób zauważyć, że w żadnym z tych rankingów nie znalazło się miejsce dla Polski. Nasz kraj, w przypadku internetu mobilnego, zajmuje obecnie 45 miejsce. Nieco lepiej jest w prędkości łączy szerokopasmowych, tutaj udało nam się uplasować na 27 pozycji.

Kraje z najszybszym internetem
Kraje z najszybszym internetem© SpeedTest

Warszawa jedną z najwolniejszych stolic

Na tym jednak nie koniec informacji zawartych w raportach platformy Speedtest. Serwis zdecydował się na opublikowanie listy stolic z najwolniejszą medianą prędkości pobierania 5G. Niechlubne pierwsze miejsce przypadło Kapsztadowi, jednak nie mamy powodów do radości. Warszawa znalazła się na czwartej pozycji w przygotowanym rankingu, z prędkością 80,18 Mbps.

Mediana prędkości pobierania
Mediana prędkości pobierania© SpeedTest

Poza stolicą Polski, w rankingu znalazło się miejsce także dla takich miast jak Praga czy Berlin. Ta pierwsza może pochwalić się medianą prędkości 116,30 Mbps, zaś naszemu zachodniemu sąsiadowi udało się osiągnąć wynik 148,16 Mbps.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)