MacOSNarzędziaNarzędzia administracyjne i internetoweTeamViewer
TeamViewer ikona

TeamViewer15.34.4

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

TeamViewer pozwala połączyć się zdalnie z komputerem lub serwerem i sterować nim, jakby był obok. Program nadaje się zarówno do sterowania komputerami, do których nie mamy bezpośredniego dostępu, jak i świadczenia zdalnego wsparcia i prowadzenia szkoleń przez Internet. Program pozwala także przesyłać pliki między komputerami.

Głównym zadaniem programu TeamViewer jest umożliwienie zdalnej kontroli nad komputerami. Można się z nimi łączyć na podstawie podanych identyfikatorów lub przypisać kilka z nich do jednego konta użytkownika. Na każdym z nich musi być zainstalowany program TeamViewer, który służy zarówno jako klient, jak i przyjmuje połączenia. Do połączeń można wykorzystywać automatycznie wygenerowane identyfikatory i hasła lub ustawić swoje własne. Można także łączyć się ze zdalnymi komputerami przez przeglądarkę na stronie go.teamwiever.com, co jest często wykorzystywane przy spotkaniach i szkoleniach.

Podstawową przewagą TeamViewera nad VNC jest możliwość pracy bez przekazywania portów, konfiguracji zapór sieciowych czy serwerów pośredniczących. W przeciwieństwie Remote Desktopa po połączeniu ze zdalnym komputerem jego pulpit wciąż jest widoczny dla osób, które znajdują się w tym samym miejscu. Dzięki temu można obserwować na przykład działania serwisowe.

Po nawiązaniu połączenia można ustawić jego parametry, jak jakość obrazu, skalowanie, widoczność tapety, rozdzielczość ekranu lub wybór jednego okna, które ma być widoczne na łączącym się komputerze. Można także włączyć dźwięki systemowe zdalnej maszyny.

Ponadto podczas połączenia można korzystać z czatu i rysować po ekranie, co jest nieocenioną pomocą naukową na szkoleniach. Wszyscy uczestnicy spotkania będą widzieć zaznaczenia wykładającego, zobaczy je także osoba korzystająca z komputera, z którym zostało nawiązane połączenie. W ten sam sposób można nawiązać rozmowę wideo, dźwiękową lub prowadzić tradycyjny, pisany czat.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań3 903
Data aktualizacji27 wrz 2022
Rozmiar pliku65.34 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
TeamViewer ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)