TeamViewer 13 beta: w końcu udostępnia ekran iOS-a

TeamViewer 13 beta: w końcu udostępnia ekran iOS‑a

TeamViewer 13 beta: w końcu udostępnia ekran iOS-a
02.11.2017 12:35

TeamViewer udostępnił betę wersji 13, która ma zapewnić nowe możliwości przy zdalnym kontrolowaniu różnych urządzeń przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa oraz intuicyjnej obsługi. TeamVierer 13 beta jest pierwszym tego typu programem, który udostępnia ekran iPhone'ów i iPadów zdalnie urządzeniom z innymi systemami operacyjnymi.

Udostępnianie ekranu z urządzeń z systemem iOS zwykle wymagało posiadania Maca, a nie zawsze obsługa IT w firmie miała go pod ręką, mimo że iPhone'y i iPady są w biznesie bardzo popularne. TeamViewer 13 z nową wersją aplikacji QuickSupport dla iOS-a wyjdzie naprzeciw ich potrzebom, pomoże też przy serwisowaniu aplikacji. Dzięki temu ekran z iOS-a można będzie kontrolować na urządzeniach z macOS-em, iOS-em, Windowsem, Androidem czy Linuksem.

Ponadto aplikacje do nawiązywania połączeń dorobiły się listy ostatnio używanych, która znacznie ułatwi pracę w większych środowiskach, bez przeszukiwania listy „kontaktów”. Przyspieszono też sam proces logowania dzięki zastosowaniu szyfrowanej pamięci podręcznej. Logowanie powinno teraz działać błyskawicznie. Zespoły mogą też korzystać z automatycznego przydzielania zadań.

Usprawnione zostało także przesyłanie plików dzięki łatwiejszej nawigacji po pamięci urządzeń i nowym oknem przesyłania. W tej wersji programu mamy też łatwy dostęp do historii transferów i ostatnio otwieranych folderów. Najlepszą nowością w tej kategorii jest jednak możliwość kolejkowania zadań, dzięki której można zaplanować wysyłanie wielu plików po kolei i modyfikowania kolejności. Wprowadzone zostało też błyskawiczne zdalne drukowanie, które obejdzie się bez wysyłania plików na zdalny komputer, o ile na drugim końcu znajduje się drukarka HP. Z kolei przy przetwarzaniu obrazu można skorzystać z przyspieszenia sprzętowego.

Ponadto na Windowsie i macOS-ie TeamViewer 13 ma nieco odświeżony interfejs, a do zbierania danych o zdalnej maszynie (S.M.A.R.T., stan akumulatora, uptime, wersja BIOS-u itp.) posłuży rozbudowany panel kontrolny. Dzięki niemu wszystko mamy w jednym miejscu i nie musimy nawigować po licznych menu.

TeamViewer 13 Beta jest już dostępny dla różnych systemów operacyjnych. Na Androidzie niektóre funkcje z bety są już w kanale stabilnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)