TeamViewer TeamViewer 15.16.8.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia administracyjne i internetowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

TeamViewer to narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu poprzez Internet bez konieczności instalacji serwera/klienta na dysku twardym komputera.

Program z powodzeniem można wykorzystywać od przenoszenia danych pomiędzy komputerami, prowadzenia czatów, wirtualnych szkoleń, pokazów prezentacji na żywo odtwarzanych bezpośrednio na PC klienta po zarządzanie serwerem bazującym na platformie Windows. Dodatkowo poza samą obsługą systemu Vista, TeamViewer oferuje możliwość zdalnego kontrolowania aplikacji poprzez Vista Secure Desktop (UAC).

Niewątpliwie kolejną, dużą zaletą programu jest obsługa bezpiecznych połączeń dzięki wykorzystaniu kluczy i kodowania sesji RC4 (ten sam standard bezpieczeństwa wykorzystywany przez https/SSL). W wersji 5 pojawiła się możliwość prowadzenia rozmów i konferencji audio-wideo.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prostota obsługi
Domyślnie uruchamia się w tle, brak dobrej opcji na sporadyczne zastosowania biznesowe
ocena użytkownika
12.04.2020 19:18 • Recenzja do wersji 15.4.8332

W przypadku, kiedy trzeba szybko omówić coś razem albo naprawić znajomemu problem w komputerze, program jest bardzo użyteczny. Wpisujemy dwa zestawy znaków i mamy podgląd tego, co dzieje się w komputerze drugiej osoby. Poradzi sobie nawet dziecko. Niezbyt podoba mi się natomiast program wyskakujący po uruchomieniu systemu - zważywszy na specyficzny charakter TV, nie uważam za dobry pomysł wstawiania go w autostart przeciętnego użytkownika. W ten sposób użytkownik przyzwyczaja się do ikonki programu w zasobniku i łatwo może zapomnieć o prawidłowym zakończeniu sesji. Problem stanowią również sporadyczne sesje o charakterze biznesowym - konieczność pełnej opłaty za program odpalany kilka razy w miesiącu zniechęca osoby pracujące w biurach do przejścia na wersję płatną, co sprawia, że część użytkowników porusza się na śliskiej granicy (nie)legalności. Być może wprowadzenie rozliczeń za konkretne sesje mogłoby rozwiązać ten problem.

Wytycza kierunki dla funkcjonalności zdalnych pulpitów
Cena do użytku komercyjnego jest zaporowa
ocena użytkownika
31.10.2017 10:40 • Recenzja do wersji 12.0.83369

Szukając darmowej alternatywy do komercyjnego wyklorzystania używam bardzo wydajnego pulpitu zdalnego google chrome.
Nie ustajac jednak w poszukiwaniach darmowej alternatywy dotarłem do, jak na razie rewelacyjnego DWservice - polecam wypróbować. Redakcję DP prosze o przyglądnięcie się ww aplikacji i ew umieszczeniu repozytowium.