Google Translate z nową funkcją. Rozpozna tekst na zdjęciach

Google Translate z nową funkcją. Rozpozna tekst na zdjęciach

Google Translate otrzymał wyczekiwaną funkcję.
Google Translate otrzymał wyczekiwaną funkcję.
Źródło zdjęć: © unsplash
Mateusz Tomczak
09.03.2023 14:11, aktualizacja: 09.03.2023 15:50

Google Translate to aplikacja używana przez miliony osób na całym świecie tłumacząca miliardy słów każdego dnia. Najnowsza aktualizacja wprowadza funkcję, o którą wielu prosiło.

Często bywa taka, że dana aplikacja cechuje się nieco inną funkcjonalnością na różnych platformach. Tłumacz Google to potwierdza, ponieważ do tej pory tylko na urządzeniach mobilnych można było korzystać z tłumaczenia tekstów znajdujących się na obrazach czy zdjęciach. Firma Google postanowiła to zmienić.

Tłumaczenie tekstów z obrazów w Google Translate

W oficjalnym komunikacie potwierdzono, że możliwość tłumaczenia tekstów wprost z plików graficznych mają teraz także osoby korzystające z Google Translate na komputerze, za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Funkcja jest wdrażana stopniowo, ale wedle zapewnień producenta w ciągu kilku najbliższych dni będzie widoczna u wszystkich zainteresowanych użytkowników. Menedżerka do spraw społeczności w Google zaznaczyła, że wprowadzenie nowej opcji to reakcja na liczne prośby zgłaszane przez użytkowników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak skorzystać z nowej opcji Google Translate?

Wykorzystana została tutaj technologia AR Translate znana z Google Lens. Skorzystanie z nowej opcji nie powinno sprawić trudności nikomu zaznajomionemu z tym tłumaczem. Producent zapewnia, że zadbał o maksymalnie uproszczony proces.

Tłumaczenie tekstu z obrazu w Google Translate.
Tłumaczenie tekstu z obrazu w Google Translate.© Google

W grupie kart na górnym pasku umieszczona została nowa – Obrazy. Po jej wybraniu pojawia się opcja załadowania pliku z komputera. Może mieć format JPG, JPEG lub PNG.

Po przesłaniu pliku algorytmy z wykonają swoją pracę, rozpoznają tekst z obrazu i przetłumaczą na wybrany język. Pierwsze testy pokazują, że producent należycie przygotował tę aktualizację i funkcja nie została ograniczona do kilku najpopularniejszych języków. Radzi sobie także z językiem polskim.

Mateusz Tomczak, dziennikarz dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)