Tego jeszcze nie było: AudioBookRage z literaturą do słuchania

Tego jeszcze nie było: AudioBookRage z literaturą do słuchania

Tego jeszcze nie było: AudioBookRage z literaturą do słuchania
17.12.2014 12:43, aktualizacja: 17.12.2014 12:53

Dobrze znana akcja BookRage, w ramach której możemy kupić książki za wybraną cenę i przekazać pieniądze na szczytny cel, tym razem oferuje pakiet audiobooków. Tym razem mamy możliwość kupienia w wersji audio tytułów, które już na stałe weszły do kanonu literatury.

W ramach pierwszej edycji AudioBookRage, dostaniemy:

  • „Azincourt. Pieśń łuków” Bernarda Cornwella – Historia batalii, która wywołała w całej Europie falę poruszenia, została złączona z losami zdolnego łucznika Nicholasa Hooka, banity szukającego odkupienia. Pisarz prowadzi czytelnika przez pełną dramatów akcję, podpartą rzetelną wiedzą historyczną, w której nie zabraknie nawet ciekawostek technicznych, dotyczących ówczesnej broni i budowli. Autor w iście sienkiewiczowskim stylu kieruje młodego bohatera ku przeznaczeniu. Co znajdzie Nicholas na błotnistych polach bitwy? Zagładę czy ocalenie? (Audiobook zawiera ponad 4 godziny specjalnie dla niego skomponowanej, klimatycznej muzyki.)
  • „Pamiętniki Adama i Ewy” Marka Twaina – Klasyk autorstwa Marka Twaina to pełna humoru, ponadczasowa opowieść o tym, jak mogły wyglądać początki znajomości pierwszej kobiety z pierwszym mężczyzną na ziemi.
  • „Człowiek, który był czwartkiem” Gilberta K. Chestertona – Potyczki słowne, maskarada, dezinformacja oraz paradoks. Powierzchownie „Człowiek, który był Czwartkiem” wydaje się tylko wciągającą powieścią detektywistyczną. Jednak bardziej dociekliwy słuchacz dostrzeże w prowokującej prozie Chestertona rozważania dotykające kwestii politycznych, religijnych i filozoficznych, tak charakterystycznych dla tego pisarza.
  • „Zrób mi jakąś krzywdę” Jakuba Żulczyka – Dawid, 25-letni student prawa, spotyka uzależnioną od gier piętnastolatkę, zakochuje się w niej i... postanawia ją porwać. „Zrób mi jakąś krzywdę” to łamiąca serce historia drogi, w którą zaplątani są świadkowie Jehowy, polscy aktorzy porno, detektywi-paranoicy i nieletni anarchiści. Książkę czyta znany raper Sokół, któremu powieść tak się spodobała, że zgodził się ją zinterpretować w wersji audio. Podczas nagrań, wraz z autorem, wprowadzał on zmiany w pierwotnym tekście, dzięki czemu powieść zyskała nowy, uszyty na miarę dla Sokoła, wymiar.

Ci natomiast, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już otrzymają dodatkowe książki:

  • „Pies Baskerville'ów” Artura Conana Doyle'a – To doskonała powieść i klasyka gatunku. Genialny Sherlock Holmes w obliczu niecodziennej zagadki kryminalnej, która okazuje się jedną z najtrudniejszych jego spraw. Niezwykły przeciwnik, tajemnicza zbrodnia, zaskakujące odkrycia.
  • „Wojna Polsko-Ruska” Doroty Masłowskiej – Wydany nakładem Lampy i Iskry Bożej w 2002 r. debiut literacki Doroty Masłowskiej, późniejszej zdobywczyni Nagrody NIKE w roku 2006 (za poemat „Paw Królowej”). „Wojna Polsko-Ruska…” została sfilmowana w reżyserii Xawerego Żuławskiego, z Borysem Szycem w roli głównej, a także przetłumaczona i wydana w wielu wersjach obcojęzycznych, m.in. po angielsku, niemiecku, rosyjsku i francusku.
  • „Paradyzja” Janusza A. Zajdla – Podróż na sztuczną planetę, w którą wyruszył Rinah jest czymś więcej niż wyprawą gotowego na nowe wyzwania dziennikarza. Nie jest to historia prosta, gdyż i sama powieść taką nie jest. Fałszowanie praw fizyki, ludzie oszukujący totalitarny reżim za pomocą języka kojarzeniowo-aluzyjnego, będą tylko częścią utworu traktującego o systemie manipulacyjnym, do tego stopnia absurdalnym i przewrotnym, że kontrolującym życie każdego mieszkańca. Nie dziwi fakt, że ta doskonale skonstruowana powieść science-fiction znalazła się na deskach teatru i w obiektywie kamery.

Możliwości płatnicze pozostają bez zmian. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)