Telefony BlackBerry obsłużą aplikacje z Androida

Wojciech Cybulski

25.08.2011 05:58, aktual.: 25.08.2011 06:23

RIM, producent telefonów BlackBerry, pracuje nad dodaniem obsługi aplikacji z Androida do nowej linii swoich telefonów.

Research In Motion ma coraz większe kłopoty z dotarciem ze swoimi produktami do szerokiej grupy odbiorców. Produkowane przez niego telefony BlackBerry nie wytrzymują starcia ze smartfonami bazującymi na iOS i Androdzie. RIM nie jest także popularny wśród deweloperów a jego sklep z aplikacjami - mimo dość sporego stażu - dysponuje zaledwie 25 tysiącami aplikacji. Firma zdecydowała się więc na dość odważny krok - wprowadzenie obsługi aplikacji zgromadzonych w konkurencyjnym Android Market.

Jak informuje Bloomberg, RIM planuje na początku 2012 roku wydać serię telefonów wyposażonych w nowy system operacyjny QNX. Będzie to system klasy Unix, dzięki czemu ma być częściowo kompatybilny z Androidem. Nowe telefony BlackBerry będą prawdopodobnie wyposażone w specjalny odtwarzacz aplikacji pochodzących ze sklepu Android Market. Player zajmie się wszystkimi aspektami funkcjonowania androidowych aplikacji na BlackBerry, w tym dopasowaniem ich do rozmiaru ekranu w poszczególnych modelach. Dostęp do bazy 250 tysięcy aplikacji dla Androida na pewno poprawi atrakcyjność telefonów RIM. Na fuzji zyskają także deweloperzy Androida, gdyż będą mogli dotrzeć ze swoimi produktami do klientów biznesowych, którzy do tej pory raczej niechętnie patrzyli na smartfony z systemem Google.

Możliwość uruchamiania aplikacji zgromadzonych w Android Market zostanie także dodana do BlackBerry PlayBook - tabletu firmy RIM

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)