Telegram usprawnił grupowe rozmowy. Teraz mogą mieć do 1000 widzów

Telegram usprawnił grupowe rozmowy. Teraz mogą mieć do 1000 widzów
02.08.2021 09:02
Telegram
Telegram
Źródło zdjęć: © CC-BY | Christian Wiediger

Popularny komunikator Telegram doczekał się kolejnej aktualizacji. Tym razem twórcy postawili na usprawnienie rozmów grupowych. Od teraz nawet tysiąc osób będzie mogło dołączyć do wideokonferencji.

Zgodnie z informacjami The Verge, ilość użytkowników, którzy będą mogli uczestniczyć w dyskusji nadal pozostanie na tym samym poziomie trzydziestu osób. Limit tysiąca osób dotyczyć będzie tylko i wyłącznie osób obserwujących dane wydarzenie.

Inne nowości w Telegramie

Nie jest to jednak wszystko, co zostało poprawione w komunikatorze. Wiadomości wideo będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości. Dodatkowo użytkownicy mogą w nie kliknąć, aby obejrzeć je w dogodniejszym, większym widoku. 

Co więcej, podczas nagrywania własnych wiadomości na Telegramie nie będzie dochodziło do pauzowania dźwięku na smartfonie. Oznacza to, że możliwe będzie jednoczesne słuchanie muzyki z urządzenia i nagrywanie wideo. Twórcy podkreślają, że użytkownicy będą więc mogli śpiewać do ulubionych piosenek bez wstrzymywania transmisji.

Zmiany docenią influencerzy

Nie da się ukryć, że główna zmiana, w postaci limitu tysiąca widzów danej wideokonferencji, z pewnością zostanie najbardziej doceniona przez influencerów oraz reklamujące się na Telegramie firmy. Twórcy uważają, że jest to także ułatwienie dla wykładowców i studentów, którym łatwiej będzie przeprowadzać wykłady w formie online.

Telegram doczekał się także opcji udostępniania ekranu w rozmowach wideo dwóch użytkowników. Dodatkowo doszła opcja automatycznego usuwania wiadomości po miesiącu. Wcześniej użytkownicy mogli wybrać możliwość ich samoczynnego kasowania po upływie tygodnia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)