Telegram usprawnił grupowe rozmowy. Teraz mogą mieć do 1000 widzów

Telegram usprawnił grupowe rozmowy. Teraz mogą mieć do 1000 widzów

Telegram
Telegram
Źródło zdjęć: © CC-BY | Christian Wiediger
Karolina Kowasz
02.08.2021 09:02

Popularny komunikator Telegram doczekał się kolejnej aktualizacji. Tym razem twórcy postawili na usprawnienie rozmów grupowych. Od teraz nawet tysiąc osób będzie mogło dołączyć do wideokonferencji.

Zgodnie z informacjami The Verge, ilość użytkowników, którzy będą mogli uczestniczyć w dyskusji nadal pozostanie na tym samym poziomie trzydziestu osób. Limit tysiąca osób dotyczyć będzie tylko i wyłącznie osób obserwujących dane wydarzenie.

Inne nowości w Telegramie

Nie jest to jednak wszystko, co zostało poprawione w komunikatorze. Wiadomości wideo będą wyświetlane w wyższej rozdzielczości. Dodatkowo użytkownicy mogą w nie kliknąć, aby obejrzeć je w dogodniejszym, większym widoku. 

Co więcej, podczas nagrywania własnych wiadomości na Telegramie nie będzie dochodziło do pauzowania dźwięku na smartfonie. Oznacza to, że możliwe będzie jednoczesne słuchanie muzyki z urządzenia i nagrywanie wideo. Twórcy podkreślają, że użytkownicy będą więc mogli śpiewać do ulubionych piosenek bez wstrzymywania transmisji.

Zmiany docenią influencerzy

Nie da się ukryć, że główna zmiana, w postaci limitu tysiąca widzów danej wideokonferencji, z pewnością zostanie najbardziej doceniona przez influencerów oraz reklamujące się na Telegramie firmy. Twórcy uważają, że jest to także ułatwienie dla wykładowców i studentów, którym łatwiej będzie przeprowadzać wykłady w formie online.

Telegram doczekał się także opcji udostępniania ekranu w rozmowach wideo dwóch użytkowników. Dodatkowo doszła opcja automatycznego usuwania wiadomości po miesiącu. Wcześniej użytkownicy mogli wybrać możliwość ich samoczynnego kasowania po upływie tygodnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)