Telewizory Samsung i LG gotowe na Xbox Series X. Jest aktualizacja

Telewizory Samsung i LG gotowe na Xbox Series X. Jest aktualizacja

fot. wp.pl/Jakub Krawczyński
fot. wp.pl/Jakub Krawczyński
10.11.2020 08:28, aktualizacja: 10.11.2020 10:29

9 listopada 2020 r. telewizory Samsung z systemem Tizen oraz LG OLED otrzymały aktualizację pod konsole nowej generacji, Xbox Series X|S. Uaktualnienie dotyczy modeli z 2019 i 2020 r.

Xbox Series X trafia do sklepów 10 listopada 2020 r., a dwaj najwięksi producenci telewizorów z segmentu premium (Samsung i LG) już swoich konsumentów pod tę konsolę przygotowali.

Informację o aktualizacji podał Jason Ronald, główny inżynier konsol Xbox Series X|S. Kilka portali audio-wideo oraz ja mogę potwierdzić, że miała ona faktycznie miejsce. W przypadku LG OLED, będą to modele B9, C9, E9 i W9, a uaktualnienie nosi oznaczenie 5.00.03.

W przypadku Samsunga nieznane są szczegóły, ale należy trzymać się słowa Ronalda, że dotyczy to modeli z 2019 i 2020. Na pewno będą to telewizory typu QLED, choć możliwe jest, że również inne serie mogą otrzymać uaktualnienie.

Aktualizacja telewizorów ma przede wszystkim zapewnić pełną i bezproblemową zgodność z technologią Variable Refresh Rate, jaką obsługuje Xbox Series X|S. Funkcja ta zapobiega rozrywaniu obrazu, a w przypadku gier z wahaniami FPS-ów, stabilizuje płynność.

W przypadku PlayStation 5, funkcja ta na razie nie jest obsługiwana, ale może nadejść w późniejszej aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)