Ten program ma przekonać muzyków, że warto kupić Surface Pro 3

Ten program ma przekonać muzyków, że warto kupić Surface Pro 3

13.04.2015 15:23, aktual.: 13.04.2015 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tablety Surface właśnie zyskały nową grupę potencjalnych klientów. Sibelius, najlepiej sprzedający się program do przygotowywania nut firmy Avid, wykorzysta możliwości tabletu Microsoftu. Nadchodząca wersja programu pozwoli między innymi na pisanie nut na pięciolinii ręcznie, piórkiem dołączonym do Surface Pro 3.

Kolejna wersja Sibeliusa została zapowiedziana z okazji targów branżowych NAB w Las Vegas. Nowości będzie sporo, zarówno w programie, jak i w modelu licencjonowania. Do możliwości kupienia i posiadania kopii programu na własność dołączyła subskrypcja. Dostęp do programu można będzie wykupić na miesiąc lub na rok, od razu zyskując dostęp do wszystkich nowości.

Avid nie mówi o Sibeliusie 8, jest to po prostu Nowy Sibelius. Program doskonale wykorzysta możliwości, jakie daje Surface Pro 3 i można powiedzieć, że na taki właśnie produkt czekał komputer Microsoftu i jemu podobne urządzenia. Przede wszystkim wszelkie gesty, jakie wykonamy na dotykowym ekranie lub touchpadzie komputera, zostaną zinterpretowane przy przeglądaniu partytur. Piórko dołączone do tabletu pozwoli wygodnie i sprawnie wprowadzać nuty, gumka na końcu piórka pozwoli je usuwać, przyciski na piórku zaś posłużą do zaznaczania elementów. Ponadto w zapowiadanej wersji programu będzie można wprowadzać notatki do partytury – także odręcznie. Można nawet przeciągać i zmieniać rozmiar różnych elementów palcami nie przerywając pisania.

Introducing The New Sibelius

Wiele z wspomnianych powyżej funkcji będzie działać jedynie na Surface Pro 3 Microsoftu i trzeba się na to przygotować. Na wszystkich urządzeniach z Windowsem użytkownicy skorzystają z nowego interfejsu użytkownika, który zostawi więcej miejsca muzyce. Wprowadzone zostaną także poprawki, dzięki którym program będzie działał szybciej i lepiej.

Nowy Sibelius będzie także łączył się z innymi programami i chmurą firmy Avid, co pozwoliło ułatwić proces aktywacji programu. Możliwość pracy zespołowej zapewni platforma Avid MediaCentral. Publikacją partytur zajmie się Sibelius | Cloud Publishing, dzięki któremu będzie można także zarabiać na opublikowanych kompozycjach. Można także eksportować zapis nutowy do innych programów, na przykład Avid Pro Tools i Media Composer.

Avid na razie nie mówi kiedy pojawi się Nowy Sibelius, ale znamy ceny. Pełna wersja programu będzie kosztowała 639 euro netto, przygotowana została także oferta promocyjna dla osób przesiadających się z Finale, Encore, Mosaic czy Notiona – 189 euro netto. Abonament będzie kosztował 19 euro netto miesięcznie lub 219 rocznie. Na zniżkę mogą liczyć także studenci, nauczyciele i użytkownicy starszych wersji Sibeliusa. Gdy program zostanie ukończony, Avid udostępni jego 30-dniową wersję próbną.

Jeśli ktoś nie potrzebuje pełni możliwości Sibeliusa, może zamiast niego sięgnąć po Sibelius | First – program przeznaczony dla początkujących kompozytorów i hobbystów, z możliwością tworzenia tabulatur dla gitary, grania na wirtualnym pianinie oraz automatycznego przepisywania nut na podstawie zeskanowanych partytur. Ten program kosztuje 120 dolarów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)