Testowa Opera dla Androida już jest w Google Play

05.03.2013 17:08, aktual.: 06.03.2013 17:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie Mini, nie Mobile, ale po prostu Opera dla Androida pojawiła się dziś w Google Play w wersji beta. Co ważne, przeglądarka ta dostępna jest również dla starszych i słabszych urządzeń jeszcze z Androidem 2.3 i niedużymi ekranami.

Discover our best browser for Android

Norweska firma zawsze kładzie ogromny nacisk na interfejs użytkownika i w przypadku tego produktu połączyła 17 lat swoich doświadczeń ze specyfikacją platformy, więc użytkownicy systemu Google'a powinni być zadowoleni. Co ważne (i czego się domyślaliśmy), w tej wersji znalazły się metody oszczędzania transferu znane z Opery Mini — tu nazywają się Off-Road — oraz możliwość pobrania całej strony i zachowania jej do przeczytania później. Zakładki zostały połączone z szybkim wybieraniem, a przesuwając palec po ekranie w prawo uzyskamy dostęp do pełnej historii przeglądania. Ciekawie zapowiadają się możliwości kart — można je dowolnie sortować i skorzystać z trybu „incognito”, dotychczas zarezerwowanego dla Opery Desktopowej. Funkcja Discover, jak nazwa wskazuje, pozwoli znaleźć ciekawe artykuły, przeglądać bloki tematyczne i zadba o to, żeby nikt się nie nudził.

Obraz

Aplikacja ma status testowej, należy więc przy używaniu jej przygotować się na pewne utrudnienia… i brak zawijania tekstu. Wygląda jednak na to, że przejście na WebKit opłaci się i Operze — firmie udało się stworzyć kolejną szybką przeglądarkę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)