The Balloon Quest na weekend

The Balloon Quest na weekend21.09.2012 17:49
Redakcja

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy The Balloon Quest - bardzo sympatyczną platformówkę 2,5D z mocnym akcentem nie tylko zręcznościowym, ale również logicznym.

Wcielając się w rolę starszego brata organizujemy czas swojej siostrze zabierając ją w niezwykłą podróż pełną przygód i niebezpieczeństw. Do siostry dodatkowo montujemy balon i przywiązujemy go sobie do pleców. Od tej pory tak cudacznie połączone rodzeństwo jest w pełni uzależnione od siebie i swoich poczynań, a ich dalszy los w głównej mierze będzie zależał od ich umiejętnej współpracy.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("TheBalloonQuest360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 110, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"TheBalloonQuest-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120921094044.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Zasady gry są proste, poruszając się po planszy należy w taki sposób kierować ruchami chłopca, by jak najszybciej i możliwie bezpiecznie dotrzeć do końca układu. Dzięki balonowi może on wykonywać dłuższe skoki i zdobywać pożądane przedmioty z miejsc praktycznie niedostępnych. W swoich działaniach musi jednak zważać na siostrę, gdyż ta wypuszczona na większą odległość gubi się i dalsza nasza podróż staje się niemożliwa.

Gra na pierwszy rzut oka może wydać się banalna i nieco dziecinna, ale po kilku chwilach dostrzegamy jej mocne punkty. Oprócz stale zwiększającego się poziomu trudności wymagającego od gracza coraz większego zaangażowania oraz zręczności, gra ujmuje dużą dbałością o szczegóły i dobrą mechaniką rozgrywki. Na pochwałę zasługuje również osobliwość głównego bohatera, który według założeń twórców projektu jest nie tylko nieszablonowy, ale przede wszystkim wypełniony pozytywnymi wartościami.

The Balloon Quest to nieprzeciętna i wciągająca produkcja, która momentami będzie wymagała od gracza dużej sprawności, opanowania i zręczności. Gra jest dopracowana w szczegółach i posiada świetną oprawę audiowizualną przez co może stanowić ciekawą propozycję zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.

Grę The Balloon Quest można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe.

Zapraszamy do zabawy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)