The Balloon Quest na weekend

The Balloon Quest na weekend

Redakcja
21.09.2012 17:49

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy The Balloon Quest - bardzo sympatyczną platformówkę 2,5D z mocnym akcentem nie tylko zręcznościowym, ale również logicznym.

Wcielając się w rolę starszego brata organizujemy czas swojej siostrze zabierając ją w niezwykłą podróż pełną przygód i niebezpieczeństw. Do siostry dodatkowo montujemy balon i przywiązujemy go sobie do pleców. Od tej pory tak cudacznie połączone rodzeństwo jest w pełni uzależnione od siebie i swoich poczynań, a ich dalszy los w głównej mierze będzie zależał od ich umiejętnej współpracy.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...jwplayer("TheBalloonQuest360pmp4").setup({height: 294, width: 480, duration: 110, autostart: false, plugins: "gapro-1", "gapro.accountid":"UA-3114185-1", "gapro.idstring":"TheBalloonQuest-360p.mp4", image: "http://images.dpcdn.pl/ImageProxy.ashx?file=Video/20120921094044.jpg&height=360&width=640&crop=1", "controlbar.position":"bottom", modes: [{ type: "flash", src: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/player57/player.swf", config: { provider: "http", "http.startparam":"start", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-720p.mp4", width: 1280 } ] } },{ type: "html5", config: { provider: "video", levels: [ { bitrate: 768, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-360p.mp4", width: 640 }, { bitrate: 3000, file: "http://storage4.dobreprogramy.pl/video/gry/TheBalloonQuest-720p.mp4", width: 1280 }] } } ] }); Zasady gry są proste, poruszając się po planszy należy w taki sposób kierować ruchami chłopca, by jak najszybciej i możliwie bezpiecznie dotrzeć do końca układu. Dzięki balonowi może on wykonywać dłuższe skoki i zdobywać pożądane przedmioty z miejsc praktycznie niedostępnych. W swoich działaniach musi jednak zważać na siostrę, gdyż ta wypuszczona na większą odległość gubi się i dalsza nasza podróż staje się niemożliwa.

Gra na pierwszy rzut oka może wydać się banalna i nieco dziecinna, ale po kilku chwilach dostrzegamy jej mocne punkty. Oprócz stale zwiększającego się poziomu trudności wymagającego od gracza coraz większego zaangażowania oraz zręczności, gra ujmuje dużą dbałością o szczegóły i dobrą mechaniką rozgrywki. Na pochwałę zasługuje również osobliwość głównego bohatera, który według założeń twórców projektu jest nie tylko nieszablonowy, ale przede wszystkim wypełniony pozytywnymi wartościami.

The Balloon Quest to nieprzeciętna i wciągająca produkcja, która momentami będzie wymagała od gracza dużej sprawności, opanowania i zręczności. Gra jest dopracowana w szczegółach i posiada świetną oprawę audiowizualną przez co może stanowić ciekawą propozycję zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.

Grę The Balloon Quest można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe.

Zapraszamy do zabawy.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
Retry? na weekend
Retry? na weekend
Rafał Szramowiat
Flickers na weekend
Flickers na weekend
Rafał Szramowiat
Firefall na weekend
Firefall na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (3)