The Bat! teraz w wersji 64‑bitowej: jeszcze szybszy i bezpieczniejszy

The Bat! teraz w wersji 64-bitowej: jeszcze szybszy i bezpieczniejszy
Redakcja

05.02.2015 10:56, aktual.: 05.02.2015 20:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaawansowany klient pocztowy The Bat! właśnie doczekał się wersji 64-bitowej. Choć wydawanie tego typu aplikacji dla niektórych może wydawać się bez sensu, korzyści jakie płyną z używania natywnej wersji 64-bitowej na takim systemie nie są wcale pomijalne: to zarówno większe bezpieczeństwo, jak i poprawiona wydajność, a akurat ten program jest przeznaczony do obsługi ogromnej ilości poczty.

Firma Ritlabs sukcesywnie rozwija swoją aplikację i wprowadza do niej kolejne nowości. Wersja oznaczona numerkiem 6.7.20 jest pierwszym wydaniem 64-bitowym, które może skorzystać m.in. z systemowych mechanizmów DEP (Data Execution Prevention) i ASLR (Address Space Layout Randomization) pozwalając na lepszą ochronę programu przed próbami wstrzykiwania złośliwego kodu. Wagę bezpieczeństwa danych takich jak poczta elektroniczna nie trzeba natomiast nikomu wyjaśniać. Dodatkowymi zaletami tej wersji jest lepsza zgodność z 64-bitową edycją pakietu Office i możliwość połączenia z serwerem Microsoft Exchange. Wzrosła także wydajność, bo poprawiono ją o 5% - to teoretycznie niewiele, ale przy kilkunastu skrzynkach pełnych wiadomości zmianę odczujemy.

Obraz

Przy okazji wydania tej wersji wprowadzono także inne zmiany, które są dostępne również dla wydania 32-bitowego dostępnego do tej pory. Wyszukiwarka Message Finder pozwala wybrać zakres czasu, z jakiego mają być przeszukiwane wiadomości, dostępna jest opcja kompaktowania książki adresowej w celu usunięcia z dysku archiwalnych danych nieistniejących już kontaktów, a pomoc online jest nareszcie dostępna także w języku polskim. Łatwość użycia i polska wersja językowa czynią z niego idealną alternatywę dla początkujących użytkowników. Mnogość zaawansowanych opcji konfiguracyjnych powoduje z kolei, że to właśnie TheBat!'a używają często ci najbardziej wymagający. Aplikacja jest pełna ciekawych możliwości m. in. posiada edytor HTML, zapewnia pełną obsługę protokołu IMAP4, filtry anty-spamowe, wbudowany harmonogram i wiele innych.

Program faktycznie nie ma się czego wstydzić - niespotykanie bogaty zestaw definicji do filtrowania przesyłek, jeden z najbardziej imponujących systemów do obsługi szablonów i niesamowita konfigurowalność praktycznie każdego aspektu działania programu powodują, że jedynym ograniczeniem możliwości TheBat'a w zakresie poczty elektronicznej jest wyobraźnia użytkownika. Zalety tej aplikacji docenią głównie wymagający użytkownicy. Aktualizacja do najnowszej wersji jest bezpłatna dla wszystkich osób posiadających już licencje na The Bat! 6.x. Program w wersjach Home Edition, a także Professional znajdziecie w bazie naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (61)
Zobacz także