WindowsGryPrzygodoweThe Long Dark

The Long Dark

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

The Long Dark to gra survivalowa z otwartym światem, autorstwa kanadyjskiego Hinterland Studio. Gracz poznaje tu historię Williama Mackenziego oraz doktor Astrid Greenwood, którzy mieli szczęście przeżyć katastrofę samolotu. Tylko od gracza zależy ich przetrwanie i dalsze losy w nieprzyjaznym i mroźnym świecie, w którym przyszło im się znaleźć.

Fabuła i rozgrywka

Ujemne temperatury, zamiecie śnieżne, niepokojący mrok i polujące na ludzi zwierzęta – w takich warunkach nie jest łatwo przeżyć. Jednak protagoniści będą do tego zmuszeni. W wyniku wypadku samolotu spowodowanego burzą geomagnetyczną, pilot William Mackenzie i doktor Astrid Greenwood trafiają do dziczy nad północną częścią Kanady. Gracz, jako William, będzie desperacko poszukiwać swojej towarzyszki, która przepadła bez śladu.

The Long Dark zawiera dwa tryby. Pierwszym z nich jest tryb otwartego świata, gdzie gracz sam decyduje o tym, co chce robić i jaką część terenu eksplorować. Drugim jest kampania podzielona na pięć odcinków, w której można uważniej skupić się na fabule, grać zarówno Williamem jak i Astrid i odkryć historię oraz tajemnice wyspy Great Bear, na której rozgrywa się cała akcja.

Świat, który gracz ma możliwość badać, jest podzielony na kilka terenów różniących się od siebie zarówno wizualnie, jak i poziomem trudności. Aby przeżyć w nieprzyjaznym środowisku, będzie trzeba dbać o stan wyżywienia postaci, szukać schronienia przed zimnem oraz pamiętać o rozpalaniu ogniska i szukaniu niezbędnych dla przetrwania przedmiotów.

Na gracza będzie czyhać wiele niebezpieczeństw, począwszy od warunków pogodowych, a skończywszy na drapieżnikach, które będą próbowały go upolować. Aby się bronić, dostępne będą strzelby czy noże, które notabene przydadzą się również, poza samoobroną, do polowania na zwierzęta w celach konsumpcji.

Gra The Long Dark została stworzona na silniku Unity, a nad graficzną oprawą pracował artysta, którego zdolności można było zobaczyć choćby w popularnym na skalę światową League of Legends.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor: Intel i5 (2 GHz)
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna: Intel 4xxx 512 MB VRAM
  • Miejsce na dysku: 7 GB
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań27
Data aktualizacji28 lip 2020
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)