The Pirate: Caribbean Hunt na weekend – polska gra o piratach

The Pirate: Caribbean Hunt na weekend – polska gra o piratach

The Pirate: Caribbean Hunt na weekend – polska gra o piratach
27.08.2016 10:47

W ramach cotygodniowej rozrywki proponuję Wam The Pirate: Caribbean Hunt. To dzieło Mirosława Dymka, które możecie znać jako twórcę świetnych Polan lub serii Earth 2100. Po udanej Zombie Defense wrócił z symulatorem kapitana pirackiego statku.

Gra polega na żeglowaniu po Morzu Karaibskim i wykonywaniu typowych dla piratów czynności – napadanie na statki handlowe i dyplomatyczne, atakowanie miast portowych, zbieranie ładunków z wraków i spieniężanie ich w odległych portach, gdzie nikt się nie zorientuje, skąd pochodzą towary. Można sterować pojedynczym statkiem, ale gdy gra się rozwinie, można też wydawać polecenia całej flocie.

Grę zaczynamy w ledwo trzymającej się kupy łajbie, ale z czasem, w miarę bogacenia się i zdobywania nowych umiejętności, będziemy mieć do dyspozycji coraz bardziej imponujące i lepiej uzbrojone żaglowce. Kolejnym elementem jest rozwijanie własnego portu, odbitego na początku gry od informatora, który trochę nabroił i zasłużył na nauczkę.

The Pirate: Caribbean Hunt preview

Sterowanie zostało zaprojektowane naprawdę pomysłowo – można zdecydować, ile żagli zostanie rozwiniętych i manewrować sterem, a na powierzchni morza pokazany będzie kierunek wiatru. Można przyśpieszyć upływ czasu, by poruszać się szybciej. Statek i piękne miasta portowe są renderowane w trzech wymiarach, co daje niebanalne wrażenia, zwłaszcza gdy w tle zachodzi słońce. Renderowany jest dym po wystrzale z armat, fale, ruch żagli, powiewająca bandera i wiele innych detali, które sprawiają, że rozgrywka jest niezwykle przyjemna.

Poza zabawą w pojedynkę The Pirate: Caribbean Hunt umożliwia grę przez Internet w trybach PvP i PvE. W planach jest również uruchomienie MMO z klanami, wspólnymi portami, współzawodnictwem między drużynami i tym podobnymi, charakterystycznymi dla gatunku elementami. Gra ma też kilka zalet technicznych. Zajmuje mało miejsca, a po obniżeniu jakości grafiki można w nią zagrać nawet na starych smartfonach.

W The Pirate: Caribbean Hunt można zagrać na Windowsie (na komputerze i mobilnym), Macu, iOS i Androidzie, po polsku i za darmo. Gra jest także dostępna na Steamie na Windowsa i Maca. Po założeniu konta w grze można przenosić zapisany stan gry między urządzeniami.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
ArcheBlade na weekend
ArcheBlade na weekend
Rafał Szramowiat
Loadout na weekend
Loadout na weekend
Rafał Szramowiat
Wild Warfare na weekend
Wild Warfare na weekend
Rafał Szramowiat
Lambda Wars na weekend
Lambda Wars na weekend
Rafał Szramowiat
Mica-Chew na weekend
Mica-Chew na weekend
Rafał Szramowiat
Prime World na weekend
Prime World na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (8)