The Pirate: Caribbean Hunt na weekend – polska gra o piratach

Strona głównaThe Pirate: Caribbean Hunt na weekend – polska gra o piratach
27.08.2016 10:47
The Pirate: Caribbean Hunt na weekend – polska gra o piratach

W ramach cotygodniowej rozrywki proponuję Wam The Pirate: Caribbean Hunt. To dzieło Mirosława Dymka, które możecie znać jako twórcę świetnych Polan lub serii Earth 2100. Po udanej Zombie Defense wrócił z symulatorem kapitana pirackiego statku.

Gra polega na żeglowaniu po Morzu Karaibskim i wykonywaniu typowych dla piratów czynności – napadanie na statki handlowe i dyplomatyczne, atakowanie miast portowych, zbieranie ładunków z wraków i spieniężanie ich w odległych portach, gdzie nikt się nie zorientuje, skąd pochodzą towary. Można sterować pojedynczym statkiem, ale gdy gra się rozwinie, można też wydawać polecenia całej flocie.

Grę zaczynamy w ledwo trzymającej się kupy łajbie, ale z czasem, w miarę bogacenia się i zdobywania nowych umiejętności, będziemy mieć do dyspozycji coraz bardziej imponujące i lepiej uzbrojone żaglowce. Kolejnym elementem jest rozwijanie własnego portu, odbitego na początku gry od informatora, który trochę nabroił i zasłużył na nauczkę.

The Pirate: Caribbean Hunt preview

Sterowanie zostało zaprojektowane naprawdę pomysłowo – można zdecydować, ile żagli zostanie rozwiniętych i manewrować sterem, a na powierzchni morza pokazany będzie kierunek wiatru. Można przyśpieszyć upływ czasu, by poruszać się szybciej. Statek i piękne miasta portowe są renderowane w trzech wymiarach, co daje niebanalne wrażenia, zwłaszcza gdy w tle zachodzi słońce. Renderowany jest dym po wystrzale z armat, fale, ruch żagli, powiewająca bandera i wiele innych detali, które sprawiają, że rozgrywka jest niezwykle przyjemna.

Poza zabawą w pojedynkę The Pirate: Caribbean Hunt umożliwia grę przez Internet w trybach PvP i PvE. W planach jest również uruchomienie MMO z klanami, wspólnymi portami, współzawodnictwem między drużynami i tym podobnymi, charakterystycznymi dla gatunku elementami. Gra ma też kilka zalet technicznych. Zajmuje mało miejsca, a po obniżeniu jakości grafiki można w nią zagrać nawet na starych smartfonach.

W The Pirate: Caribbean Hunt można zagrać na Windowsie (na komputerze i mobilnym), Macu, iOS i Androidzie, po polsku i za darmo. Gra jest także dostępna na Steamie na Windowsa i Maca. Po założeniu konta w grze można przenosić zapisany stan gry między urządzeniami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)