WindowsGryPrzygodoweThe Witness

The Witness

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

The Witness jest pierwszoosobową przygodówką stworzoną przez studio Jonathana Blowa o nazwie Thekla, którego poprzednie dzieło, czyli Braid, uznawane jest za jedną z najlepszych gier niezależnych w historii.

Akcja gry The Witness rozgrywa się na tajemniczej wyspie. Główny bohater nie wie, dlaczego znalazł się w tym miejscu, lecz musi zrobić wszystko, by poznać jego tajemnice i znaleźć drogę ucieczki. W odróżnieniu od wielu innych produkcji tego typu określanych niekiedy mianem „symulatorów chodzenia”, The Witness cechuje się bardzo wysokim poziomem trudności.

The Witness to jedna wielka łamigłówka. Poruszamy się po otwartym terenie, ale – przynajmniej na początku – większość obszarów musimy odblokować poprzez rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Bardzo często możemy odnieść wrażenie, że cel osiągniemy jedynie metodą prób i błędów, ale to nieprawda. Kluczem do sukcesu jest znalezienie odpowiednich wskazówek, które mogą być ukryte w rozmaitych miejscach. Niekiedy trzeba spojrzeć na dany obiekt otoczenia pod innym kątem, a innym razem warto zapamiętać określoną regułę.

Co ciekawe, The Witness posiada dwa zakończenia. Jedno z nich obejrzymy po przejściu gry, drugie natomiast możemy odblokować dużo wcześniej, o ile wiemy, jakie czynności należy wykonać, by dotrzeć do alternatywnego finału.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentThekla, Inc.
Liczba pobrań169
Data aktualizacji31 paź 2018
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)